Прем’єри тижня: любовна драма та романтична комедія
Від 25 березня на українські екрани виходять: американська мелодрама "Пам'ятай мене" та російська романтична комедія "Іронія кохання".
Пам'ятай про дитинство
Шість років тому старший брат Тайлера покінчив життя самогубством напередодні свого двадцять другого дня народження. Тайлерові незабаром виповниться стільки ж, тож він не може позбутися болючих та травмуючи спогадів про цю подію.
Та і в родинному житті хлопця не все гаразд: батько, багатий та впливовий бізнесмен, не розуміє переживань свого сина і зневажає його бунтарський дух. Десятирічна сестра Тайлера - талановита художниця - також страждає від батькової байдужості.
Тайлер повинен звабити дівчину, а потім покинути. Хлопець неохоче погоджується на цю авантюру. Згодом він розуміє, що покохав Еллі і не може завдати їй такого болю. Більше того, саме їхнє з Еллі кохання здатне хоч трохи втамувати його душевний біль.
Втім, картина "Пам'ятай мене" розповідає не тільки про нелегкі духовні пошуки молодої людини, але й про перше серйозне кохання. За ліризмом і теплотою, із якою ведеться любовна лінія, картина може дорівнятися до знаменитої "Історії кохання". Вочевидь, якщо головний герой прийшов до нас із 1960-70-х, то і його почуття повинні належати тому ж часові, коли вірили, що кохання може перемогти усе зло світу.
Та найбільше, що зачаровує у картині - це маленькі акторські етюди, зіграні у вільному та невимушеному стилі. Завдяки цим коротким епізодам, коли реальне життя ніби проривається крізь екранне тло, стосунки батька та доньки, брата і маленької сестрички, стають нам ближчими та зрозумілішими.
Прикметно, що картина "Пам'ятай мене" розповідає про події, що сталися незадовго перед падінням Веж-Близнюків. У стрічці теракт не лише розбиває час на "до" і "після", але й дозволяє поглянути на минуле із ностальгією, як на час, коли ще існували чисті дитячі мрії та ілюзії, вщерть розбиті двома літаками 11 вересня 2001 року.
Оцінка стрічки 4 з 5
За допомогу в підготовці матеріалу автор дякує кінотеатру "Київ"
Голівуд на Москві-ріці
Донька казахського олігарха Асель має все: прекрасну квартиру в центрі Москви, шикарну машину, багатого нареченого та навіть власного папугу. До повного щастя їй бракувало тільки кар'єри телеведучої. Під час дівочих посиденьок у кафе подруга Асель, що працює в Останкіно, пропонує умову: вона запросить дівчину на телебачення, якщо та звабить першого-ліпшого незнайомця, який зайде у двері.
На біду Асель, у двері заходить найбільший у Москві тюхтій - ботанік (і за професією також), на ім'я Іван, який досі живе зі своєю навіженою мамцею і працює масажистом у казахській жіночій збірній із синхронного плавання. Перед Асель стоїть серйозне завдання - завоювати серце Івана за тиждень - саме тоді до Москви повертається її наречений.
Картина "Іронія кохання" - спільного російського та казахського виробництва. Роботу над проектом розпочав президент "Казахфільму" Єрмек Аманшаєв. Творцями картини стали також продюсери Ренат Давлетьяров та Олександр Котелевський, які уславилися роботою над усіма трьома частинами "Кохання-зітхання".
Напрямок "на Захід" взяли вже казахські сценаристи картини Єржан Рустембєков та Даніяр Кумісбаєв, які, за їхніми ж словами, у своїй роботі послуговувалися американськими, французькими та британськими комедіями. Ці фанати своєї справи додали у свій фільм "трохи Гічкока", "трохи Кінґ-Конґа", сцену із "Все про Мері" та фінал, подібний до "Нареченої-утікачки". Окреме їм "спасибі" за паралель із "Птахами", яка насправді дуже пожвавлювала картину і дуже органічно вписувалась у її тло.
Зрештою, творців "Іронії кохання" можна привітати - їм таки вдалося зробити непогану імітацію середньостатистичної голлівудської романтичної комедії. Єдине, що викликає подивування - це вибір Олексія Чадова на роль "ботана". Важко повірити, що хлопець із такою привабливою зовнішністю, лише вдягнувши окуляри, може втратити популярність у представниць жіночої статі. Інше запитання - звідки у такого непристосованого до життя тюхтія машина і гроші на бензин?
Оцінка фільму 3,5 з 5
За допомогу в написанні матеріалу автор дякує кінотеатру "Київ".