"Натомлені сонцем 2". Прем'єра у Києві
18 квітня в столичному кінотеатрі "Україна" відбулася українська прем'єра нової картини Нікіти Міхалкова "Натомлені сонцем 2". Напередодні стрічку вже показали у Москві, у Кремлівському палаці, де зібралося понад шість тисяч осіб, у тому числі політики та зірки шоу-бізнесу. У Києві все було значно скромніше: менше помпезності та "зірок".
Аби переглянути стрічку Міхалкова, в "Україну" завітали прем'єр-міністр Микола Азаров, голова Верховної Ради Володимир Литвин, міністр освіти та науки Дмитро Табачник та інші державні діячі, друзі та наближені Партії регіонів.
Усі фото Артема Жавроцького |
Втім, найочікуваніших гостей свята журналісти так і не дочекалися: літак, у якому мали прилетіти режисер стрічки Нікіта Міхалков та його дочка Надя не випустили з московського аеропорту. Тому на всі запитання журналістів був змушений відповідати Сергій Ґармаш, який зіграв у картині епізодичну роль.
Окрім костюмованих червоноармійців, гостей вітав і "енкаведист" - невисокий чоловік у френчі і з моноклем, чимось схожий на Лаврєнтія Бєрію. Був на прем'єрі і "власний" Сталін - актор сидів у невеликій ніші за столом і кілька годин зображав кабінетну діяльність "генія всіх часів та народів". Власне, Сталін і викликав найбільший ажіотаж у публіки - із ним фотографувалися та навіть намагалися зав'язати розмову, на що "вождь" якось розгублено відповідав: "А что я должен сказать?".
За словами організаторів, на прем'єру вони запросили і ветеранів, зокрема, Героїв Радянського Союзу, проте слова жодному з них так і не дали. На організовану з мішків імпровізовану трибуну у фойє кінотеатру "Україна" до публіки та журналістів зверталися зовсім інші оратори.
Борис Ложкін зазначив, що "Натомлені сонцем 2" є найочікуванішою кінопрем'єрою за останні десять років, Володимир Литвин, як знаний історик (чи знаний, як історик), прочитав невеличку лекцію на тему понять "Велика Вітчизняна війна" та "Друга світова війна", а Микола Азаров анонсував грандіозне святкування 65-ї річниці перемоги та пообіцяв, що інваліди війни нарешті отримають заслужені нові квартири. Також прем'єр зізнався, що вже десять років не ходив у кіно.
"Натомлені сонцем 2" можуть виявитися неприємним сюрпризом для тих, хто продовжує сповідувати міфологію традиційного російського військово-патріотичного кіно, яке цілком слідує радянським уявленням про Другу світову війну. І те, що на прем'єрі фільму про війну публічна увага ветеранам так і не була приділена, натомість історичні ролі виконували переодягнені актори, може означати, що Друга світова (або Велика Вітчизняна) війна перетворилася на костюмовану імітацію, політичну агітацію, і, власне, на кінофільм, який буцімто знятий "за реальними подіями".
Репортаж з червоної доріжки дивіться на ТаблоID