Кінопрем'єри: пупсики та кошенята проти всесвітнього зла
"Нікчемний я" - це перша робота нової анімаційної студії "Ілюмінейшн Інтертеймент". Цю студію заснував колишній голова анімаційного підрозділу "ХХ сторіччя Фокс" Кріс Меледандрі. Саме він "відповідальний" за створення двох частин "Льодовикового періоду", "Роботів", "Елвіна та бурундуків" і "Гортона".
Стрічка "Нікчемний я" є дебютом не тільки для "Ілюмінейшн Інтертеймент", але й для режисерів П'єра Коффіна та Кріса Рено, в активі яких по одній короткометражці. Втім, Кріс Рено за свій мультик "Не час для горіхів", що розповідав про пригоди знаменитого крисобілка Скрета, 2006 року номінувався на премію "Оскар".
У стрічці йдеться про супер-злочинця Ґрю, який замислив вкрасти з неба Місяць. У його Імперії зла, розташованій у типовому американському передмісті, є все: і новітня зброя, і армія приспішників-міньйонів (їхню належність до біологічного класу, роду чи виду встановити важко), і навіть абсолютно божевільний вчений. Проте Ґрю вже не молодий, а на п'яти йому наступають юні конкуренти.
Схоже, що творці "Нікчемного я" прагнули не просто захопити свого глядача, але міцно затиснути його в обіймах своєї ніжності.
У картині відсутній бодай якийсь серйозний конфлікт, а всі її герої, навіть поганці, у душі добрі та незлобливі.
Тут творці "Нікчемного я" знову пішли за принципом "хорошого не буває забагато" і наповнили стрічку усілякими шпигунськими штучками, гігантськими акулами, польотами у космос та американськими гірками (сцена у луна-парку одна із найбільш захоплюючих у фільмі). Звісно, без цитат із культових кінострічок також не обійшлося.
У картині є чимало кумедних сцен та дотепних жартів. Її можна дивитися усією родиною, не ризикуючи травмувати ніжну дитячу психіку.
І не кажіть, що після її перегляду у вас не виникло батьківських почуттів.
Оцінка фільму 4,5 з 5