Зараз, а не після війни. Ткаченко анонсував ініціативи з відбудови культурних пам'яток

3040
25 квітня 2022

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко анонсував  ініціативи з відновлення культурної спадщини України та допомоги митцям вже найближчим часом.

Про це глава відомства заявив в ефірі всеукраїнського телемарафону 24 квітня.

"Ми виступаємо з ініціативою створення великого фонду допомоги українській культурі та спадщині не тільки після перемоги, але й зараз безпосередньо.

Реклама:

Тому деякі речі, пов’язані з відбудовою конкретних пам’яток культури та допомогою нашим митцям, відновленням та збереженням нашої спадщини, будуть доступні вже цими днями", – повідомив Ткаченко. 

Пам'ятник гетьману Сагайдачному у Києві рятують від можливих руйнувань. Фото: Palinchak/Depositphotos

Європейські партнери також готові підтримати Україну на культурному фронті у боротьбі проти Росії.

Зокрема Ткаченко нагадав, що під час візиту в Україну міністрів культури Литви та Польщі сторони домовилися про створення національної платформи з управління культурною спадщиною в Україні.

Водночас Німеччина, за його словами, зголосилася допомогти відновити пам'ятки у зруйнованому російськими окупантами Чернігові, Швеція – у Києві, а Франція – в Україні в цілому.

"Чому це важливо – діджитальний реєстр саме зараз? Щоб ми змогли зберегти в електронній формі всі речі, які належать як до нерухомої спадщини, так і до музейного фонду", – підкреслив глава Мінкульту.

Нагадаємо, станом на 23 квітня в Україні зафіксували 242 епізоди воєнних злочинів російських окупантів проти культурної спадщини. Найбільше від рук окупантів постраждали релігійні об'єкти.

Реклама:

Раніше Український культурний фонд презентував інтерактивну "Мапу культурних втрат", яка наочно демонструє масштаби руйнувань під час війни. 

Вас також може зацікавити:

На захисті від "русского мира": як рятують українські пам'ятки і чому Київ лишив монумент Незалежності відкритим

В Україні від війни найбільше постраждали храми та комуністичні пам’ятники – Ткаченко

Як у музеях Києва захищають експонати від "русского мира". ФОТО

Італія закликає внести Одесу до списку спадщини ЮНЕСКО, щоб захистити місто від війни

Шафку з півником, що вціліла в Бородянці, передали музею Революції Гідності

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.Реклама: