Пацієнт Бонд
Для шанувальників попередньої частини "бондіани" "Казіно Рояль", "Квант милосердя" не містить несподіванок. Деніел Крейґ у шкурі Бонда продовжує переслідування своїх кривдників з попередньої серії.
Бонд схоплює містера Вайта та привозить його на допит, під час якого Вайта убиває
зрадник - багато разів перевірений особистий охоронець М, який служив британській розвідці впродовж восьми років.
Останніми словами Вайта були: "Ви нічого не знаєте про нашу організацію. У нас всюди свої люди", і ці слова стають ключовими у картині: Бондові доводиться збирати інформацію буквально на полі бою, недовіряючи нікому і нічому.
"Квант милосердя" наповнений скаженою дією. Невтомний 007 наздоганяє ворогів у будь-якому куточку світу.
Проте екзотичні місця цього разу не дуже тішать око. Фінальна сцена взагалі відбувається у випаленій сонцем Болівії. І загалом, "Квант милосердя" навряд чи сподобається людям, які асоціюють Джеймса Бонда з абсурдним сюжетом та легковажними любовними інтрижками.
Не буде тут ані традиційного мартіні, ані відточених висловів, ані яскравих технічних ґаджетів. 007 остаточно опустився на землю. Одержимий помстою, він не перебирає засобів та не зупиняється ні на хвилину.
Ще ніколи Бондові не було так важко перемогти своїх супротивників у рукопашних сутичках.
Взагалі "Квант милосердя" - найбільш новаторська картина з усього серіалу про 007.
Тут багато що зроблено уперше. Це перший сіквел, вперше пісню на вступних титрах співав дует -Джек Вайт та Аліша Кейт.
Вперше фільм стартував разом з комп'ютерною грою "Квант милосердя".
Вперше картина не розпочалася зі знаменитої заставки з пострілом в екран.
Проте найголовніша особливість "Кванту" у тому, що вперше ставити фільм про Джеймса Бонда запросили режисера, який відомий своїми артгаусними картинами.
Власне за цю роль акторка і отримала свого єдиного "Оскара".
Наступними картинами Марка Форстера була "Чудова країна" за участю Джонні Депа та Кейт Вінслет, яка розповідала історію створення знаменитого "Пітера Пенна". Саме тут Форстер використав художню вигадку для створення альтернативи похмурому повсякденному існуванню.
А вже у своїй найзнаменитішій стрічці "Навипередки з вітром" Марк Форстер розповість про героя, який зробить усе, аби не зрадити дитячої дружби.
Власне таким він і створив нового Бонда - відданим обов'язку, безжальним, незворушним, який ніколи не відступає і не здається. Водночас Бонд, за словами режисера, вибрав дорогу самоув'язнення.
"Його тюрмою стала його душа" - саме такими словами охарактеризує стан Бонда його нова супутниця - героїня Ольги Куриленко.
Тобто Марк Форстер максимально олюднив агента 007.
Проте у новому тисячоліття потрібен не стільки політкоректний, скільки максимально активний і навіть жорстокий Джеймс Бонд.
Тому нову серію картин почали із "Казино Рояль" - історії, що вона розповідала про народження нового героя.
Саме у цьому романі Яна Флемінґа Бонд розмірковує над відносністю добра і зла, проте у фіналі "виліковується" і стає машиною для убивств, яка бачить тільки ціль та шукає засобу для її досягнення.
У фіналі "Кванту милосердя" 007 остаточно приходить до тями.
Проте "Квант милосердя", крім метань Джеймса Бонда, містить безліч усього іншого.
Зокрема, тут багато продакт плейсменту. Замість ґаджетів неіснуючого К'ю, Бонд користується промисловими виробами з найближчого магазину. Тобто Бонд остаточно продався світовим корпораціям.
Ну і, нарешті, важко не згадати про Ольгу Куриленко. Бердянська дівчина виглядає чи не найкраще з усього акторського складу "Кванту милосердя".
Справляють враження не тільки її зовнішні дані, але й надзвичайний темперамент. Куриленко справді вдалося створити непересічний характер і стати повноправною партнеркою Даніеля Крейґа.
За сприяння у перегляді стрічки автор люб'язно дякує кінотеатру "Київ"
Автор - Ігор Грабович