Уряд передає закупівлю вакцин проти COVID-19 Crown Agents – офіційно 

19600
15 січня 2021

ОНОВЛЕНО 17.01.2020

На позачерговому засіданні Кабінет міністрів України забрав функцію закупівлі вакцин від держпідриємства "Медзакупівлі України" і передав процес міжнародній організації Crown Agents.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу в п'ятницю 15 січня.

"Вона матиме повноваження, зокрема, на укладання контрактів, відповідно до проведених попередньо Міністерством охорони здоров'я, керівництвом держави перемовин, а також логістичний супровід вантажів", уточнив Степанов. 

Сам міністр сказав, що вітає таке рішення: 

"Міністерство охорони здоров'я працює з цією організацією з 2015 року, але можу сказати, що з 2020 року, відколи з цією організацією працюю безпосередньо я, то Crown Agents займається закупівлею медичних виборів, лікарських засобів, і в тому числі вакцин, і все відбувається достатньо чітко, а постачання відбувається в терміни".

 Фото ridofranz/Depositphotos 

Причини міністр назвав дві: 

"Перше, робота ДП "Медичні закупівлі" є вкрай неефективна.

Неефективною я вважаю саме організацію роботи з боку керівництва цієї компанії. 

Створення цього державного підприємства мало єдину мету здійснення прозорих ефективних медичних закупівель".

За словами міністра, із 483 позицій, які ДП "Медичні закупівлі" повинні були закупити в 2020 році, 108 позицій не було закуплено.

"Тобто це більше, ніж 20% провалених закупівель. За кожним незакупленим лікарським засобом чи медичним виробом стоїть життя конкретних людей", – пояснив він. 

І друге – це безпосердній процес закупівлі вакцин. 

"Позиція і непрофесійна поведінка, дуже непрофесійна, ДП "Медичні закупівлі" викликала додаткові запитання в наших контрагентів, які будуть постачати вакцини і з ким ми вели перемовини.

І в тому числі (були запитання – ред.) до різних недолугих заяв керівництва цього підприємства, які точно не мали звучати, виходячи з тої функції, яку вони виконують".

За інформацією джерел "Української правди. Життя", компанія Crown Agents бере відсоток за послуги – від 4,5% до 5% від контракту. 

Однак у компанії уточнили, що оплату за виконання своїх послуг "отримає тільки після виконання усіх умов контракту та у розмірі, необхідному для покриття операційних витрат".

Вас також може зацікавити:

Степанов затягує погодження закупівлі вакцини від COVID-19 у другого виробника – "Медзакупівлі"

Усі медичні закупівлі тепер контролюватиме МОЗ –  "Пацієнти України"

5 млн доз вакцини проти COVID-19 хочуть розпродати, зокрема, через щеплення на підприємствах

"Лекхім" уклали угоду з виробником вакцин від COVID-19 на 5 років, планують робити всі їхні вакцини

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.