З ким можна зустрітись в Чорному морі
В розпалі сезон відпусток. Чорне море залишається одним з популярних місць відпочинку українців. Але крім приємної води, прибою, сонця та фруктів, там можна стикнутися з дещо небезпечними мешканцями.
Медуза корнерот. Її легко впізнати по м'ясистому куполу і важким щупальцям, на яких і знаходяться клітини, якими медуза жалить та вбиває свою здобич - зоопланктон.
Може дістатися і купальщикам, тому краще опливати їх стороною і не торкатися, навіть мертвих.
Також неприємність може доставити Морський йорж, або чорноморська скорпена, повідомляє сайт "Чорне море".
Небезпечними є гострі колючки, які знаходяться у них на плавнику. Всередині кожної колючки знаходиться отрутна залоза.
Але це скоріш засіб захисту а не нападу. Скорпени частіше ховаються між камінням і дуже швидко ховаються.
Рани від шипів скорпени заподіюють пекучий біль, місце навколо уколу червоніє і розпухає. Може навіть піднятися температура.
Ще одним небезпечним мешканцем Чорного моря є морський дракончик - витягнута, схожа на змію донна риба. Він зазвичай ховається в піску або в мулі.
Його верхній плавник також має отруйні колючки, які він розправляє у випадку небезпеки. Наслідки отруйного уколу дракона серйозніші, ніж у скорпени.
Ще одним мешканцем Чорного моря є Скат-хвостокол або морський кіт. Небезпеку несе його хвіст, края якого дуже гострі. В ньому також знаходиться отруйна залоза. Якщо зачепити хвостокола, який лежить на дні, він може вдарити хвостом і нанести глибоку рану колючкою, що знаходиться на кінчику хвоста.
Всі фото з сайту http://blacksea.orlyonok.ru/ |
Однак всі ці небезпечні мешканці моря не нападають, а є небезпечними тільки в тому випадку, коли захищаються. А отже краще на них дивитись, а не чіпати.