Астрономи відкрили схожу на Землю планету біля найближчої до неї зірки

— 25 серпня 2016, 11:00

Вона схожа на нашу планету габаритами і розташовується в зоні життя своєї зірки, що може означати наявність атмосфери та рідкої води, йдеться на сайті Європейської організації для астрономічних досліджень у Південній півкулі.

Планета отримала назву Проксіма b (Proxima b). Її зірка – червоний карлик Проксіма Центавра (Proxima Centauri) розташовується у найближчій до Землі зоряній системі Альфа Центавра. Відстань до Проксіми Центавра становить близько 4,25 світлового року.

Нову планету знайшли методом аналізу променевих швидкостей. Метод полягає в тому, щоб заміряти швидкість руху зірки в просторі. Це впливає на спектр її світла, який фіксують дослідники.

Спочатку астрономи вивчили архівні дані з телескопів і з'ясували, що близько Проксіми Центавра є планета з періодом обертання 11,2 діб, але цей результат виявився недостатньо достовірним.

РЕКЛАМА:

Вага Проксіми b, яка належить до земного типу планет, становить 1,27 земної маси. Вона робить повний оберт навколо зірки за 11,2 дні й розташовується у 20 разів ближче, ніж Земля до Сонця (навіть ближче, ніж Меркурій до Сонця).

Радіус нової планети поки невідомий (його встановлять при додаткових дослідженнях).

Отримані астрономами дані говорять, що там можлива наявність води. Вона, ймовірно, знаходиться тільки в "сонячних" місцях планети. Про атмосферу на Проксімі b учені висловлюються ще обережніше.

[L]За їхніми словами, не можна виключати, що вона там є. Клімат, швидше за все, значно відрізняється від земного, а пори року не змінюються.

Поки не доведено, що на відкритій планеті є умови для життя. Вона розташована досить близько до зірки, тому рентгенівські спалахи на зірці впливають на планету у 400 разів сильніше.

Крім того, Проксіма b завжди повернена до зірки однією стороною. Так само навколо Землі обертається Місяць, тому із Землі завжди видно тільки одна її сторона.

До виявлення Проксіми b найближчій придатною для розвитку життя планетою вважалася Wolf1061c в сузір'ї Змієносця. Відстань до неї становить 13,7 світлового року. Її відкрили в грудні 2015 року.

Реклама:

Головне сьогодні