Шкарлет просить перестати політизувати ЗНО з мови і літератури

4875
21 жовтня 2020

У 2021 році випускники шкіл можуть складати два види зовнішнього незалежного оцінювання з української мови. Один тест міститиме лише завдання з мови, а інший – з мови та літератури. 

У Міністерстві освіти та науки просять перестати політизувати таке рішення. 

При цьому повідомили, що такий розподіл ЗНО з української мови був ухвалений ще у 2019 році, тодішньою міністеркою Лілією Гриневич. 

А теперішнє керівництво лише виконує цю норму. 

Про це заявив в. о. міністра освіти та науки Сергій Шкарлет у свооєму Telegram-каналі.

 Сергій Шкарлет

"Деякі забуті політики знову і знову продовжують розхитувати інформаційний простір маніпуляцією про скасування обов’язкового комплексного ЗНО з української мови і літератури. 

Хочу нагадати, рішення про можливість обирати, яке саме ЗНО складати ‒ з української мови і літератури чи лише з української мови – було ухвалено ще у 2019 році міністром Л. Гриневич.

Тому зараз МОН лише імплементувало цю норму в Умови прийому до закладів вищої освіти на 2021 рік", – розповів очільник МОН. 

Глава відомства попросив перестати політизувати цю ситуацію. 

"Прошу політиків, які кажуть, що хтось начебто хоче викреслити з навчальних планів українську літературу і в такий спосіб "поховати" любов до всього українського, припинити політизувати ситуацію і заробляти "політичні бали" на спекулюванні інтересами дітей", – додав Шкарлет.  

За його словами, школярі зможуть зробити усвідомлений вибір та обрати потрібний вид тестування: 

  • ЗНО з української мови і літератури обов'язкове для тих, хто вступатиме на гуманітарні спеціальності. 
  • ЗНО з української мови – для технічних спеціальностей.

Вас також може зацікавити:

Відомі дати реєстрації та проведення пробного ЗНО-2021

ЗНО-2021: з'явилися орієнтовні дати проведення тестування

Іспит з математики стане обов'язковим для випускників шкіл з 2021 року

Міністерство освіти і науки Шкарлета: спадок від попередньої команди та перспективи. Інтерв'ю з ексзаступником МОН Єгором Стадним

Навчання з 1 вересня: нові рекомендації МОЗ та про що вони мовчать

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.