В Україні ще не визначили порядок вступу до вишів в умовах бойових дій
Наразі в Україні немає нормативних документів, які б визначали порядок вступу абітурієнтів у вищі навчальні заклади.
Як буде проходити вступна кампанія та чи проводитимуть взагалі якісь іспити для охочих вступити у виші, поки невідомо, повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет запропонував скасувати зовнішнє незалежне оцінювання через війну з Росією.
У зв’язку з цим до Центру надходять запити від абітурієнтів та їхніх батьків щодо пробного та звичайного ЗНО, вступу у виші та магістратури.
Фото: belchonock/Depositphotos |
У центрі зазначили, що наразі в Україні розробляють Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році, тобто документ, в якому детально викладуть процедуру вступу.
"Щойно такий документ буде напрацьовано, ми обов’язково розмістимо його на своєму сайті та поінформуємо всіх учасників освітніх оцінювань про те, як саме відбуватиметься вступна кампанія", – запевняють в центрі.
Освітяни зазначають, що оскільки пробне ЗНО, яке в Україні платне, цьогоріч скасували, то необхідно визначити порядок повернення коштів людям.
Яким чином повернуть кошти, наразі невідомо.
У центрі кажуть, що значна кількість учасників пробного ЗНО ініціюють перерахунок коштів на потреби держави.
Наразі розробляють онлайн-форму, з допомогою якої можна буде перерахувати кошти за пробне ЗНО в один з фондів для підтримки України.
"Ті учасники, які готові будуть віддати кошти у зазначений фонд, повідомлять про своє бажання через форму, для інших – повернення коштів відбуватиметься відповідно до спеціальної процедури", – кажуть у відомстві.
Нагадаємо, у Міністерстві освіти та науки говорили, що скоріш за все вступні іспити у виші також скасують.
Львівські освітяни звернулися у МОН та парламент України з проханням не відмовлятися від проведення ЗНО у 2022 році.
Вас також може зацікавити:
Освітній омбудсмен проти скасування ЗНО-2022 через повернення корупції
Що буде із ЗНО-2022? Організатори тестування розповіли про перспективи
Як діти-переселенці можуть повернутися до навчання у інших регіонах – пояснення МОН
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.