РФ "денацифікувала" в Україні понад 1,5 тисячі дитсадків, шкіл та вишів, 102 з яких – знищила

2789
27 квітня 2022

Російська армія, обстрілюючи українські міста, повністю зруйнувала уже 102 заклади освіти, серед яких школи, дитсадки та університети. Ще 1412 закладів зазнали пошкоджень.

Про це повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

За його словами, лише напередодні, 26 квітня, росіяни обстріляли одну зі шкіл Лисичанська, де ховалися 23 людини, зокрема й діти.

Реклама:

При цьому російська армія продовжує "денацифікувати" не лише інфраструктуру, але й чинити тиск на керівників закладів освіти на тимчасово захоплених територіях України.

Наочний приклад того, як росіяни "денацифікували" Національну академію державного управління при Президентові України. Фото: Олег Синєгубов

"Однак більшість українських вчителів та керівників вірні нашій державі, вони звільняються з роботи і відмовляються від будь-якої співпраці з окупантами. 

Я пишаюся кожним таким освітянином! Ви наші герої! Герої освітнього фронту!" – наголосив Шкарлет.

Водночас на території тимчасово окупованого Криму самопроголошена "влада" намагається викорінити все українське.

"Складна ситуація в Криму – окупаційна влада не зупиняється у викоріненні всього українського у закладах освіти. Також утисків зазнають кримські татари – їх позбавляють права вчитися рідною мовою. Рішуче засуджую такі дії", – наголосив Сергій Шкарлет.

Глава МОН запевнив, що злочинам, до яких вдаються росіяни у сфері освіти України, обов'язково буде надана належна правова оцінка як у національних, так і міжнародних судах.

Реклама:

Нагадаємо, раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що окупаційна влада РФ збирається закрити загальноосвітню школу у Криму.

Крім того, уже відомо про випадки на територіях Донецької та Луганської областей, коли окупанти намагаються деукраїнізувати школи: забороняють вивчати мову, літературу та історію України.

А вчителів з Херсонської, Харківської та Запорізької областей, примусово депортованих до РФ, насильницькими методами хочуть русифікувати у так званих "таборах перекваліфікації".

Вас також може зацікавити:

Як вчителю в окупації не стати зрадником? Історія педагога із захопленого міста Херсонщини

У Мелітополі окупанти змушують вчителів навчати російською

Освітній омбудсмен назвав умову, за якої російську мову можуть викладати у школах

У Мін’юсті уточнили, кого з педагогів в окупації каратимуть за колабораціонізм

Мовний омбудсмен просить повідомляти про лінгвоцид з боку РФ. Куди звертатися?

Чому російська культура – це отрута? Три аргументи від Мінкульту

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.Реклама: