Підтримай нас, щоб ми без обмежень могли продовжувати роботу – долучайся до Клубу УП!
Підтримай роботу журналістів

Українські полярники показали, як 9-метровий горбатий кит забавлявся з човном дослідників

Анна Коваленко — 20 лютого, 12:54
Українські полярники показали, як 9-метровий горбатий кит забавлявся з човном дослідників
Дорослий горбатий кит
Фото: НАНЦ

Під час морського виїзду в Північному океані українським дослідникам вдалося наблизитися до молодого горбатого кита. Горбань вирішив "повикаблучуватися" перед полярниками та навіть показав свій животик.

"Неймовірним відео" забавок величезної тварини поділилися в Національному антарктичному науковому центрі.

Українські полярники розповіли, що на горбаня завдовжки 9,6 метра дослідники натрапили під час морського виїзду.

Вчені вирішили підійти ближче до тварини та провести дослідження, зокрема виміряти розміри кита за допомогою дрона, зробити фотоідентифікацію та взяти в нього зразки шкіри та жиру.

РЕКЛАМА:

Поки полярники виконували роботу, ссавець активно плавав навколо їхнього човна, граючись близько 15 хвилин.

"Горбань пускав фонтани, округлював спину, показував хвостик, а в один момент навіть перевернувся животиком догори та став плескати грудними плавцями (це нечасто можна побачити).

Щоправда, одним плавцем він легенько зачепив човен з полярниками, чим трохи їх збадьорив. Але після цього чемно відплив", – розповіли в НАНЦ.

Згодом вчені підрахували, що розмірами кит вдвічі перевищував довжину човна полярників. Розміри його тіла вказують на те, що це молода тварина – дорослі горбані сягають довжини від 13 до 15 метрів.

"Під час цієї зустрічі біологу Світозару Давиденку вдалося зібрати різну інформацію про кита. Окрім визначення розміру, вчений сфотографував хвостовий плавець велетня: малюнок на ньому в горбанів унікальний, як відбиток пальців у людини", – розповіли полярники.

Там додали, що тепер кита внесуть до міжнародної ідентифікаційної бази. Завдяки цій інформації пізніше вчені зможуть порівняти зміни тварини. Крім того, отримані дані допоможуть оцінити успішність розмноження китів, наявність у них кормової бази, міграцію та інше.

Дослідники розповіли, що зазвичай горбаті кити не загрожують людям, що пересуваються човнами. За таких обставин тварини поводяться обережно та не агресивно.

Однак у деяких випадках інтерес величезного ссавця до людей може ставати нав'язливим. Тому за небезпеки полярникам доводиться припиняти спостереження та обережно відходити від тварини, щоб не зашкодити їй.

Раніше українські науковці дослідницької станції "Академік Вернадський" зробили світлини тюленів-крилеїдів, які відпочивають на крижинах.

Реклама: