Аншлаг у Тетяни Толстої, печиво Чеха і красень від Роздобудько

Другий день Форуму видався багатий на двомовні читання та дискусії. Під час розмови про літературні межі між Росією та Україною на Форумі книговидавців у Львові аудиторія так розпалилася, що навіть завжди стриманому та виваженому Президенту НаУКМА Сергію Квіту довелося допомагати модератору заспокоювати нервового учасника з залу.

Один з основних заходів Форуму - презентації авторами своїх творів. Так, зачитуючи уривки своїх писань молодий письменник Артем Чех поділився думками не про жінку, а чоловіка. Виявляється, Артемові подобається Бегбедер, а більш ніхто на його творчість не впливає:

- Якщо тобі менше тридцяти років, то всі вважають, що на тебе вплинув Жадан! А взагалі, з більшості тих, хто за думкою рецензентів, на мене повпливали, я не всіх і читав. Вплинула на мене, швидше, класика.

Чех поділився з "Життям" і наболілим: жодна з обкладинок його трьох книг, виданих у "Фоліо", йому не подобається. І це його мозоль, на яку критики, такі-сякі, наступили. Незважаючи на немалу вже кількість книг, Артема ніхто на вулиці не зупиняє, і їздить він в метро невпізнаний.

Так само, як Курков та Сорокін, Чех (бо ж не поет, а письменник) натхнення не потребує. Особисто йому потрібен спокій, комп'ютер та чайок з печивом.

РЕКЛАМА:
Артем Чех зізнався, що для написання своїх творів натхнення не потребує
Під час другого дня найбільшої події для бібліофілів усієї країни Ірен Роздобудько та французька письменниці Катрін Панколь читали уривки зі своїх нових романів.

Катрін - сидячи, із спокійним задоволенням. Ірен - стоячи, хвилюючись та вибачаюсь за "цілих дві" сторінки уривку.

Тут же модератор Лариса Денисенко просвітила Катрін, що Львів - це український Париж, і пообіцяла привезти сюди французьких кінематографістів. Ірен Роздобудько на це зауважила: "Краще вже ми до вас". Українська письменниця з Львовом має і не дуже приємні спогади.

- Я йшла по Львову, це було років п'ять тому. Я була дуже самотня, гуляла по центру. На мені був такий одяг смішний... І зверталися до мене лише чоловіки, які питали: "Можна запросити вас на чашечку кави?" Я відповідала: "Ні". І тоді вони казали: "О-о-о. Ви така порядна кобіта!" Тепер в мене тут багато друзів, і я знаю: якщо вже Львів любить і приймає, то любить до кінця, а якщо ненавидить, то ненавидить так само сильно.

Тут Роздобудько не втрималась і спитала у Катрін про Бегбедера:

- Я вибачаюсь, але мені цікаво - він так само популярний у Франції? Бо він такий красень, до нас він приїжджає, б'є чарки, за ним бігають російські та українські... кобіти!!!

На що Катрін, жартуючи, запитала: "А хто це?" А потім розсудливо відмітила, що в наші часи письменнику доводиться чого тільки не робити, щоб його помітили і визнали. От Бегбедер і старається.

Найбільші "касові збори" цього дня отримала письменниця Тетяна Толстая. Театр Леся Курбаса швидко набився її прихильниками.

Оскільки Тетяна офіційно і принципово не дає інтерв'ю, попитати її в купі з читачами прийшли і російські, і українські журналісти. Редактор "Книжного обозрения" дуже довго не давав нікому змоги звернутися до письменниці, і всю першу годину зустрічі ставив свої. Мабуть, навіть йому складно допитатися до Толстої на батьківщині.

Аншлаг на прес-конференції Тетяни Толстої
- Я не даю интервью, потому что воспринимаю его только в устном варианте. Но когда оно переносится на бумагу, мне не нравится, - пояснила Толстая на питання "Життя", чому так охоче спілкується зараз.

Незважаючи на те, що Тетяна не любить давати інтерв'ю, перетворити зустріч на імпровізовану прес-конференцію була не проти.

Більш побутові вподобання письменниці виявилися простішими:

- Моя любимая еда - это черный хлеб с маслом и сыром. Никому не отдам, остальное могу, а это - нет. Хлеб - чтоб свежий-свежий. А сыр - чтоб твердый и с дырками, знаете? Ну вот. Это утром с кофе. Очень вредно, но я себя уговариваю, что это же утром, и я за день это растрясу.

Тетяна сказала правду - все інше вона дійсно може віддати. Цукерки, що пролежали протягом її вечора на столі, вона віддала модератору Гаврилову.
Реклама:

Головне сьогодні