На руїнах в Бородянці помітили малюнок, схожий на графіті Бенксі
Прихильники Бенксі – зірки британського вуличного мистецтва – сперечаються, чи міг би художник намалювати графіті в Україні на руїнах будинку в Бородянці.
Суперечки розгорілись після того, як фотограф Ед Рам, що працює в Україні для закордонних видань, оприлюднив фото з Київської області в своєму Instagram. На одному з них зафіксовано внутрішню напівзруйновану стіну будинку з малюнком – маленький хлопчик кидає на спину дорослого чоловіка в кімоно.
Скріншот зі сторінки в Instagram фотографа Ед Ера |
"Цікаво, це може бути Бенксі, чи це імітація?" поставив фотограф питання своїм підписникам. "Володаря чорного паска Президента Росії Володимира Путіна було відсторонено від посади почесного президента Міжнародної федерації дзюдо", – додав Ед Рам.
Цю фотографію розмістила у себе фан-сторінка Бенксі в Instagram зі словами: "Зараз можна з упевненістю сказати, що це 100% Бенксі". Проте офіційна сторінка митця не має зображення цього графіті, як і його офіційний сайт.
Нещодавно на цій же фан-сторінці з’явилась фотографія з київського Майдану Незалежності – на бетонних блоках з залізними їжаками намальовано хлопчика і дівчинку. Створюється враження, що вони використовують їжака як гойдалку. Проте і цього зображення немає на офіційних ресурсах Бенксі.
Скріншот зі фансторінки Бенксі в Instagram |
Хоча з Бенксі ні в чому не можна бути впевненим – художник відомий своїми містифікаціями. Досі остаточно невідомо його справжнє ім’я.
Читайте також: Бенксі продає свою роботу задля допомоги українським дітям, пораненим на війні
Перша робота Бенксі з’явилась на вулицях британського Бристоля наприкінці 90-х. Під цим псевдо він примудряється проводити виставки, знімати фільми, епатувати публіку знищенням власної картини, проданої на аукціоні Сотсбі.
Напівзнищену картину Бенксі "Любов у сміттєвому баці" ще раз виставили на аукціон і продали за $25,4 млн |
Бенксі малює свої сатиричні твори в багатьох містах світу. Будинки з його графіті часто піднімаються в ціні. Його роботи іронічні, часто спрямовані на тонку критику владних інституцій. Дуже часто Бенксі спочатку створює копірку, щоб швидше можна було нанести твір на стіну і у разі чого втекти від поліції.