Знову ні на що не натякає: Жадан сфотографувався з консерваторією Чайковського

9754
15 листопада 2023

Український письменник, волонтер та співак Сергій Жадан оприлюднив фото поруч із табличкою Національної музичної академії України, яка досі носить назву російського композитора Петра Чайковського. 

Фото з Facebook-сторінки Сергія Жадана

Підписав фото коротко: "До речі..."

Вже понад рік письменник провадить своєрідну кампанію з деколонізації українських міст, фотографуючись на фоні пам'ятників Пушкіну в різних містах України. Зазвичай, невдовзі місцеві влади демонтують пам'ятники російському поету. 

Реклама:

Так сталось із Харковом, Дніпром, Житомиром та в інших містах. "Знову ні на що не натякаю" або "Так – кілька тижнів тому був у Дніпрі. Так – фотографувався. Так – не маю до цього жодного стосунку. Поезію люблю. Байрона, скажімо. Або Міцкевича", – писав тоді Жадан.

Сергій Жадан з київським Пушкіним, травень, 2023

Щоправда реакція на фото з київським Пушкіним забарилась – пам'ятник демонтували лише нині, а сфотографувався з ним Жадан 3 травня: Уряд позбавляв постамент охоронного статусу.

Читайте також: Час Ч для консерваторії Чайковського. Що з нею не так і чому проблема не лише у назві

Щодо музичної академії, боротьба за перейменування закладу триває вже понад рік. Керівництво консерваторії на чолі з ректором Максимом Тимошенко відстоює Чайковського у назві не дивлячись на протести студентів та звільнення великої кількості провідних викладачів закладу на знак незгоди з цим. 

Можливо в такий спосіб Жадан намагається привернути увагу до ситуації в закладі – 24 листопада там очікуються перевибори ректора. За даними УП.Культура, Максим Тимошенко поки що є єдиним кандидатом на посаду ректора Національної музичної академії імені Чайковського. 

Читайте також: "Соромно, що ми все ще мусимо щось доводити": протести проти Чайковського в назві столичної консерваторії

Реклама:Реклама: