Кількість відмов українців від щеплень зросла у 2-3 рази

— 6 квітня 2010, 11:30

Про це заявила головний дитячий імунолог Людмила Чернишова. Самим медикам часто бракує знань про переваги імунізації, повідомляє "Німецька хвиля".

За минулий рік кількість офіційних відмов батьків зробити щеплення своїй дитині зросла практично у 2-3 рази, каже головний дитячий імунолог МОЗ Людмила Чернишова.

Основна причина відмов - це недовіра людей до вакцин. Хоча основні вакцини для планових щеплень в Україні якісні, стверджує імунолог.

Це ті вакцини, які використовують у розвинутих європейських країнах.

Чернишова додає, що нині в Україні є чимало педіатрів, які не щеплюють власних дітей і не радять це робити іншим або публічно критикують імунізацію, чим дезорієнтують населення.

РЕКЛАМА:

А все через незнання, каже Чернишова: "Я вважаю, що наше основне завдання - це підвищити рівень знань медиків, щоб вони зрозуміли важливість імунізації і не боялися її. Тоді вони зможуть і батькам це донести".

Законодавством передбачено, що батьки несуть відповідальність за здоров'я своїх дітей, але якогось покарання за можливі наслідки у разі відмови від щеплення не передбачено.

Якщо дитина важко захворіла, а батьки не зробили їй необхідного щеплення від цього захворювання, то їх слід штрафувати, переконана Людмила Чернишова.

З метою кращого інформування батьків про переваги вакцинації та консультування лікарів було ухвалено відповідний указ, у якому прописано механізм правильного підходу до щеплень, каже заступник директора департаменту з охорони материнства і дитинства МОЗ Олена Терещенко.

У ньому передбачено, що лікар спершу повинен дізнатися про стан здоров'я дитини від батьків, поінформувати їх про вакцину та можливу реакцію і проконсультувати щодо правильної поведінки у післявакцинальний період.

Реклама:

Головне сьогодні