Регулярні вправи можуть допомогти захиститися від важкої форми COVID-19 – дослідження

Катерина Хорощак — 19 квітня 2021, 11:43

Люди, які вели малорухливий спосіб життя, з набагато більшою ймовірністю були госпіталізовані і померли від COVID-19, ніж ті, хто регулярно займався спортом.

Як показує дослідження, опубліковане в журналі British Journal of Sports Medicine, більша кількість фізичних вправ означає менший ризик розвитку важкої форми COVID-19.

Зокрема, пацієнти, які постійно були неактивні (менше 10 хвилин в тиждень), мали більший ризик госпіталізації і смерті, ніж ті, хто тренувався 150+ хвилин в тиждень.

Для дослідження вчені зібрали дані майже 50 000 пацієнтів з COVID-19 із США. Зокрема, про відомі чинники ризику важкої форми COVID-19 у кожної людини: про їхній вік, куріння, вагу і наявність в анамнезі раку, діабету, трансплантації органів, проблем з нирками та інших серйозних станів.

Так дослідники виявили, що людей з найменш активної групи, які майже ніколи не займалися спортом, госпіталізували через COVID-19 в два рази частіше, ніж людей в найбільш активній групі. Відповідно їхня ймовірність померти від COVID-19 була приблизно в два з половиною рази вища.

З інших поширених факторів ризику важкого захворювання тільки похилий вік і трансплантація органів збільшують ймовірність госпіталізації і смертності від COVID-19 більше, ніж бездіяльність.

Фото: AllaSerebrina/Depositphotos

"Сидячий спосіб життя був найбільшим фактором ризику важкого захворювання, якщо тільки хтось не був літньою людиною або не отримував орган.

І хоча ви нічого не можете вдіяти з іншими ризиками, ви можете займатися спортом",каже доктор Роберт Салліс, лікар сімейної та спортивної медицини з медичного центру Kaiser Permanente Fontana, який проводив дослідження.

Вчені вважають, що регулярні вправи – плавання, прогулянка, біг чи поїздка на велосипеді – можуть істотно знизити наші шанси серйозно захворіти, якщо ми заразимося COVID-19.

За словами доктора Салліса, дорослі повинні виконувати:

Водночас Салліс додав, що навіть базового рівня фізичних вправ, як-от ходьби 30 хвилин в день, п'ять днів на тиждень, досить, щоб допомогти організму боротися з різними захворюваннями, зокрема з COVID-19.

Спробуйте підвищити свою активність просто зараз. Ось вправи, які допоможуть взяти максимум з домашніх занять спортом.

Водночас це дослідження не доводить, що фізичні вправи знижують ризик важкого перебігу COVID-19, а тільки те, що люди, які часто займаються спортом, є людьми з низьким ризиком важкого захворювання. У дослідженні теж не з'ясовувалося, чи вправи знижують ризик зараження коронавірусом.

Але доктор Салліс зазначає, що зв’язок між фізичною активністю та важким перебігом COVID-19 в дослідженні був сильним.

"Я думаю, що на основі цих даних ми можемо сказати людям, що швидка ходьба протягом пів години п'ять разів на тиждень повинна допомогти захистити їх від важкого перебігу COVID-19", – каже Салліс.

За його словами, прогулянка може бути особливо корисна для людей, які очікують своєї першої дози вакцини.

"Я б ніколи не порадив тому, хто регулярно займається спортом, відмовитися від вакцинації.

Але до тих пір, поки вони її не отримають, регулярні вправи – це найважливіше, що можна робити, щоб зменшити свій ризик", – запевняє доктор.

Тому вам може знадобитися:

Вас також може зацікавити:

Вчені з'ясували, чи впливає група крові на ризик зараження та перебіг COVID-19

Важкість COVID-19 за аналізом крові, зараження через поверхні та довший імунітет. 7 нових досліджень щодо коронавірусу

Чому після вакцинації можна заразитися COVID-19?

COVID-19 в нашому мозку: чому депресія, безсоння та інша неврологія ходить разом з коронавірусом

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Також ми ведемо корисний Telegram-канал "Мамо, я у шапці!".

Реклама:

Головне сьогодні