Український довгожитель не дочекався "місця" у Книзі Гіннеса

— 17 жовтня 2008, 21:37

Проблема ще й в тому, що боротьба за чистоту навколишнього середовища та здоровий спосіб життя не стала в Україні такою ж популярною, як наприклад в Європі.

Ба навіть навпаки, у нашій країні відомі люди впродовж довгого часу рекламували спиртні напої, тютюн та фаст-фуди.

Григорій Нестор. Фото "АиФ"

Тому навряд чи підростаюче покоління посприяє подовженню тривалості життя

українців, зауважує доктор медичних наук Інституту геронтології АМН України Олександр Поляков.

Частіше за все, школярі після уроків залишаються самі на себе і їм здається, що сигарети, пиво, гра на автоматах зробить їх дорослими, але все не так.

РЕКЛАМА:

Близько 70% юнаків-призовників не придатні до служби в армії, а дівчатка у юному віці починають страждати на жіночі хвороби.

Поганою традицією стала пропаганда екстриму, що нібито знімає стреси, але насправді збільшує кількість інвалідів та смертей у молодому віці, пише "Аргументы и факты".

Якщо подивитися на середню тривалість життя, то європейці живуть 77 років, японці, французи, італійці - по 80. Українці ж в середньому живуть менше 70 років. Зокрема, жінки живуть 73 роки, а чоловіки - 61.

Та все одно, деяким українцям за тривалістю життя вдалося побити рекорди. У грудні 2007 року помер 116-річний житель Львівської області Григорій Нестор, що претендував на місце в Книзі рекордів Гіннеса, як найстаріший житель на планеті.

Довгожителі (люди, які пережили межу у 90 років), складають в Україні, як і в Європі, більше 1% населення (0,88 % - жінки, 0,29% - чоловіки).

[L]Портрет середнього українця-довгожителя показує, що в основному це жінки - більше 90%. Переважна більшість довгожителів (70%) урівноважені люди, які спокійно ставляться до того, що відбувається, 25% палили, але в 45-50 років покинули. Майже усі в цьому віці змінювали спосіб життя і рятувалися від шкідливих звичок.

Гарний зір мають 10% українських довгожителів, дуже поганий - у 36% (16% з них не носять окулярів). Не мають проблем зі слухом лише 9%, а 3% - не чують взагалі, інші - за допомогою апаратів (з них 56% не мають приладів).

44% довгожителів нормально розуміють, що відбувається, 10% - мають вади. У 68% людей похилого віку джерелом інформації є радіо, у 11% - лікарі, а в інших - рідні та близькі. Немає проблем з мовою в 61%.

Прикуті до ліжка 5% з людей, що пережили 90 років, до туалету можуть дійти лише 14%. І тільки половина щодня бувають на вулиці.

Середня тривалість життя батьків українських довгожителів була 67 років - у батька і 73 роки у матері, але цей показник не біологічний, а соціальний, з урахуванням Голодомору і війни, які скоротили життя багатьох з них.

Реклама:

Головне сьогодні