Більшість жителів України ідентифікують себе як українців
Про це свідчать результати загальноукраїнського опитування, яке провела соціологічна група "Рейтинг" на замовлення Програми дослідження сучасної історії України імені Петра Яцика, повідомляє Радіо "Свобода".
Області, в яких провели опитування, розділили на 4 групи - Центр, Захід, Схід, Південь. Респондентам запропонували список можливих ознак, за якими вони можуть описати себе найкраще, що характеризують їх у суспільстві.
Відтак жителі Центру (74,4%) ідентифікують себе українцями, Заходу (84,5%) і Півдня (69,7%) - громадянами України, Сходу (49, 8%) - мешканцями свого міста.
Загалом по Україні майже 70% жителів ототожнюють себе з громадянами України, а 64,1% - з українцями.
[L]
Як показали результати опитування, Захід є більш визначений щодо своєї національної ідентичності, а Схід - щодо соціальної.
Соціологи запропонували респондентам 4 групи: національність, політична сфера, соціально-класовий статус і релігійна ознака, - з якими, на думку людей, вони мають найбільше спільного.
Захід і Центр (43,2% і 35,4%) мають відчуття спільності з українцями, а не росіянами чи євреями, а жителі східних і південних регіонів є ближчими до робітників та пенсіонерів (26,6% і 23,5%).
Якщо майже 24% мешканців Сходу зазначили, що мають більше спільного з українцями, то 3% опитаних говорять про спільні відчуття з росіянами.
Згідно з результатами дослідження, люди в жодному з українських регіонів не мають нічого спільного з політичними партіями і багатіями.
Тим часом на Заході категорично заявляють, що нічого спільного не мають із комуністами, а на Сході - з українськими націоналістами.
Думки людей про те, якими мають бути українсько-російські відносини, розділились. Так, у Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській областях вважають, що Україна і Росія мають бути повністю відокремлені.
У Закарпатській, у групі Черкаської, Херсонської, Чернігівської областей, відповіли, що Україна має бути наполовину наближеною до Росії.
Харківська, Миколаївська і Донецька області хочуть бачити Україну самостійною, але якомога ближчою до Росії, ще ближчою цю відстань бачать мешканці Сумської і Луганської областей. Крим займає окрему категоричну позицію - Україна і Росія мають бути однією країною.
У ході дослідження було опитано 2000 людей на всій території України віком від 18 років. Гранична помилка становить 2,19%.