В Атлантичному океані знайшли нові гідротермальні джерела
Відкриття зробили науковці з Центру морських природничих наук MARUM та Інституту морської мікробіології Макса Планка у Бремені, які 6 вересня вирушили в експедицію на дослідницькому судні "Метеор".
Цікаво, що гарячий підводний потік міжнародна команда вчених виявила в місці, яке інтенсивно досліджувалось під час попередніх експедицій, повідомляє Science Daily.
Знайти його стовп, який здіймається на висоту в 1 метр над океанським дном, науковцям вдалося за допомогою багатопроменевого ехолоту нового покоління, встановленого на борту "Метеора".
Вчені помітили шлейф бульбашок газу в товщі води за п'ять кілометрів від вже відомого великого джерела Менез Гвен, над яким вони саме працювали.
Деякі з них розташовані навіть поза діапазоном вулканічної активності, де, як раніше гадали науковці, відсутня гідротермальна активність.
"Одержані нами результати вказують на існування значно більшої кількості малих активних центрів уздовж Серединно-Атлантичного хребта, аніж досі вважалося", - розповідає головний науковець експедиції Ніколь Дабілієр.
Це відкриття, на її думку, здатне змінити існуюче уявлення про вклад гідротермальної активності до термального "бюджету" океанів.
"Крім того, наше відкриття є захопливим, оскільки воно може дати нам відповідь до давно існуючої загадки: нам не відомо, як тварини подорожують між великими гідротермальними джерелами, віддаленими одне від одного на сотні або тисячі кілометрів", - каже вона.
Тварини можуть використовувати ці невеликі ділянки як "трамплін" у своїх подорожах, припускає науковець.