Дослідники виявили, що в Африці діти можуть розуміти до шести мов: як це їм вдається

В африканській країні Гані діти з раннього віку зростають у середовищі, де постійно чують кілька мов. Завдяки цьому дорослі ганці виростають багатомовними та знають до шести мов.
Про це йдеться в дослідженні, яке опублікували в Cognitive Development, інформує Phys.org.
Група науковців проаналізувала 121 немовля в столиці Гани Акррі. Виявилося, що діти регулярно чують від двох до шести мов – це впливає на їхню багатомовність у майбутньому.
Традиційно в Гані сім'ї проживають у так званих складних будівлях, де багато повсякденних справ роблять у дворі. Відтак важливу роль у житті ганських дітей відіграють не лише родина, але й сусіди та інші родичі, що проживають поруч.
Психолінгвісти виявили, що у повсякденному житті немовлята мають контакт із багатьма дорослими, які володіють різними мовами. Крім того, вони щоденно стикаються із непрямими лінгвістичними джерелами. Зокрема йдеться про опосередковане прослуховування радіо або фонових розмов.
"Ідея в тому, що дитина може вивчити окрему мову від одного опікуна, побутує в західних культурах. Однак це не стосується цих (ганських – ред.) спільнот. Тут діти оточені багатим спектром лінгвістичних вкладень із малечку", – сказав провідний автор дослідження Пол Омане.
Співавторка роботи Наталі Болл-Аветисян додала, що досі більшість дослідження про вивчення мов дітьми проводили в західних промислово розвинених країнах, що могло вплинути на уявлення про навчання малюків.
"Наше дослідження показує, що в інших суспільствах багатомовне середовище набагато активніше", – додала дослідниця.
У ході роботи науковці виявили, що більшість мов ганські діти успішно засвоюють із прямих джерел завдяки спілкуванню з місцевими. Натомість англійську часто вивчають через телебачення, радіо та офіційні повідомлення.
"Часто вважають, що для засвоєння мови потрібен прямий мовний контакт. Однак наші результати свідчать про те, що непрямий зв'язок з мовою також відіграє важливу роль", – зауважила Наталі Болл-Аветисян.
Автори дослідження вважають, що вирішальний вплив на опанування мови має не лише кількість мов, які чує дитина, але й різноманіття джерел та людей, з якими вона стикається.
"Наше дослідження показує, що для багатьох дітей багатомовне середовище є динамічною, яскравою реальністю від початку. Володіння кількома мовами – це не просто бонус, а фундаментальна частина дитячої ідентичності та соціальної структури", – пояснила науковиця.
Раніше ми розповідали, які найбільш ефективні методи вивчення англійською та яких помилок варто уникати під час навчання.