Куди їхати влітку на море? Бердянськ: маршрут, ціни та можливості
Літо вже тут, тож час планувати відпустку.
Якщо цього року ви мрієте побувати на морі, але не маєте змоги чи бажання летіти за кордон, то в Україні є гарні альтернативи, до них просто треба придивитися пильніше.
"Українська Правда. Життя" пропонує поїхати у Бердянськ.
Приємний клімат, чудова атмосфера, лікувальні грязі, тепле і лагідне Азовське море нагородять вас наснагою і здоров’ям як мінімум до наступної відпустки.
Літо вже не за горами, тож час планувати відпустку. З`їздіть у Бердянськ |
МІСТО, ЩО АДАПТУЄТЬСЯ ДО ПОТРЕБ ТУРИСТІВ
Бердянськ – місто-курорт на півдні Запорізької області. Його називають серцем українського Приазов’я.
Впродовж сезону 2016-го року, за словами міського голови, тут прийняли півтора мільйони туристів. 2017 року, попри те, що сезон розпочався дещо пізніше, спостерігався приріст. І не безпідставно. Адже місця тут і справді чудові.
Бердянськ називають серцем українського Приазов’я |
Звичайно ж відпочивальників найперше приваблює море. Бердянськ омиває Азовське море. До слова, наймілкіше у світі. Його середня глибина – 8 метрів, а це сприяє доброму прогріванню води, що щедро насичена всілякими корисними мікроелементами.
Піщані пляжі, численні затоки, коси та острови. Тут вже саме повітря, насичуючись силою моря та довколишніх степів, лікує і бадьорить.
Звичайно ж відпочивальників найперше приваблює море |
Тут вже саме повітря, насичуючись силою моря та довколишніх степів, лікує і бадьорить |
Перлиною тут є, звичайно, Бердянська коса, що дугою простягається у море на понад 20 кілометрів. На ній розташовуються чимало санаторіїв та баз відпочинку.
По суті уся вона – один величезний пляж. Із західної її сторони – відкрите море, зі східної – мілководдя, острови, солоні озера. А її оголовок оголошений заповідною територією.
Перлиною тут є, звичайно, Бердянська коса. Фото brd24.com |
Саме місто Бердянськ, розуміючи своє покликання, щоразу більше адаптується до потреб туристів. На узбережжі звели понад сотню баз відпочинку; на вулицях чимало дерев, квітів, різноманітних пам’ятників "для туристів", затишних кав’ярень та ресторанів.
Проводять тут фестивалі шашлику, пива, морепродуктів, ковальської майстерності та багато інших, зокрема, і фестиваль журналістів.
Є у Бердянську також дельфінарій, аквапарк, зоопарк, кілька музеїв, парків та нічні клуби. Все, як і має бути в курортному місті. Тож буде чим зайнятися і крім купання та лежання на пляжі.
Тут все як і має бути в курортному місті |
Увечері ж найпопулярнішим місцем Бердянська стає пішохідний Азовський проспект, котрий впадає у набережну площу увінчану 50-метровим колесом огляду. Саме вздовж нього найбільше кав’ярень і ресторанів. Відпочивальники з сутінками переміщаються з пляжів саме сюди. Тут вам і вуличні музиканти, і луна-парк, і чудові краєвиди на море та порт.
Ще однією візитівкою Бердянська, як і зрештою, усіх морських міст є риба.
Однією з візитівок Бердянська, як і зрештою, усіх морських міст є риба |
Тут її чимало і готують тут її у всі відомі способи. Та найбільше тут шанують азовського бичка. Громада міста навіть встановила цій рибині пам’ятник з шанобливим підписом "бичку годувальнику".
Місцеві кажуть: "Не спробував смаженого бичка – не був у Бердянську".
Громада міста навіть встановила цій рибині пам’ятник з шанобливим підписом "бичку годувальнику" |
[BANNER3]
ЦІЛЮЩІ ГРЯЗІ ВІД КОМАРІВ
Бердянськ – це ще популярний бальнеологічний курорт.
Тут наявні мінеральні води різного складу та ступеня мінералізації. Їх використовують у лікуванні захворювань органів руху, нервової системи, гінекологічних захворювань. Та і просто п’ють, що сприяє лікуванню та профілактиці органів травлення.
Також тут є всі умови для пелоїдотерапії, тобто лікування грязями, адже навколишні озера та лимани містять унікальні цілющі сульфідно-мулові грязі. Їх лікувальне використання здатне впливати на всі основні функції організму.
У Бердянську є всі умови для пелоїдотерапії, тобто лікування грязями |
Дехто, користуючись такою нагодою, береться до самолікування прямо на березі, проте лікарі наполегливо не радять цього робити. Більше того, застерігають щодо протипоказань.
Такі види лікування та оздоровлення пропонують у санаторіях "Бердянськ" та "Лазурний", що входять до товариства "Приазовкурорт". Обидва вони знаходяться в парковій зоні на березі моря біля початку Бердянської коси.
На їхній території є і грязьові озера, і джерела мінеральної води. А головне – наукова, кадрова та технічна база для використання усіх багатств, які тут сконцентрувались.
Чудова нагода відпочинок на морі поєднати із лікуванням, чи профілактикою. Тут лікують захворювання опорно-рухового апарату, нервової, ендокринної, статевої, серцево-судинної, епітеліальної систем, органів дихання, травлення та багато чого ще.
Чудова нагода відпочинок на морі поєднати із лікуванням, чи профілактикою |
Вам запропонують різні процедури, як то традиційні масаж, лікувальна фізкультура, так і, наприклад, купання в мінеральній воді, інфрачервону сауну, чи щось іще екзотичніше, залежно від ваших потреб. А головне – лікування грязями: ванни, маски та компреси.
До складу грязі входить чимало корисних солей, газів та органічних сполук. Цікаво, що у її створенні беруть участь личинки комарів. Проте не тих набридливих кусючок, а комаря-дзвінця, який і взагалі не харчується.
Біля головного входу в санаторій "Лазурний" навіть поставили пам’ятник цій комасі. Вечорами там можна бачити їх цілі хмари, тож за запаси цілющого мулу можна бути спокійним.
Санаторії можуть прийняти майже три з половиною тисячі відвідувачів одночасно. Тут пропонують поселення в номерах різного ступеню комфорту: від "мандрівка в минуле" до люксів з кондиціонерами у окремих двоповерхових корпусах.
Харчування організоване за системою "шведський стіл".
Заклади здійснюють оздоровлення не тільки у сезон, а й впродовж усього року.
У Бердянську є чим зайнятися і крім купання та лежання на пляжі |
[BANNER4]
НА ЩО ПОТРІБНІ ГРОШІ
Житло у Бердянську коштуватиме вам від 80 грн з особи за добу, в залежності від ваших вимог до рівня комфорту, психологічної стійкості і розміру гаманця. Звичайно, це ціни кінця сезону минулого року і вони дещо зміняться.
Розваги у аквапарку з 10:00 до 19:30 – 580 грн для дорослих і 550 грн для дітей. З 17:00 по 19:30 – 350 і 305 грн відповідно.
Відвідування зоопарку – 200 грн для дорослих і 150 для дітей віком до 10 років.
Побачити місто із колеса огляду на набережній площі – 70 грн.
Похід у дельфінарій – 200 грн у будні і 250 у вихідні. За фото з дельфіном на помості заплатите 200 грн, у воді – 700. Катання з дельфінами коштує 1500 грн за 5 хв.
Ціни в кафе, ресторанах, на ринку та в супермаркеті досить невисокі, як для курортного міста.
ЯК ДОЇХАТИ?
До Бердянська курсує чимало потягів, зокрема і прямий із Києва. Про квитки на них потрібно потурбуватися заздалегідь.
Можна їхати до Бердянська на власному авто: це 800 км переважно цілком непоганої дороги, якщо їхати через Лубни, Новомосковськ, а не через Кременчук попри Дніпро.
Також в сезон туди курсує чимало автобусів. Така поїздка коштуватиме приблизно 600 грн в один бік.
На Bla-Bla-Car водії просять за поїздку від 400 грн.
Захар Колісніченко, журналіст, спеціально для УП.Життя
Вас також можуть зацікавити ці туристичні напрямки:
12+1 спосіб не змарнувати час у Батумі, коли на подорож є три дні
"Людина народжується втомленою" та ще 6 правил життя у Чорногорії, які має знати кожен мандрівник
Что необычного посмотреть в Дубае: золотая рамка, lego-рай, лаборатория будущего
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді спілкуватися з вами у Facebook.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.