Перелік Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО поповнив чоловічий острів у Японії
Комітет ЮНЕСКО, засідання якого відбувалося у Кракові, включив до Переліку Всесвітньої спадщини священний острів Окіносіма у Японії.
Комітет ЮНЕСКО включив до Переліку Всесвітньої спадщини священний острів Окіносіма у Японії. Фото asahicom.jp |
Розташований за 50 кілометрів від західного узбережжя острова Кюсю, острів Окіносіма зберігає археологічні пам'ятки, які дають хронологічну картину еволюції ритуалів з IV по IX століття нашої ери. повідомляє ЮНЕСКО.
Під час здійснення цих ритуалів, предмети культу поширювалися як дари в різних частинах острова.
Багато з них відрізнялися вишуканістю і заморським походженням, що свідчить про існування інтенсивних обмінів між жителями японського архіпелагу та азіатського континенту, зокрема, Корейського півострова.
Острів Окіносіма, що є частиною великого заповідного регіону Мунаката, як і раніше вважається священним місцем.
На острів і досі можуть потрапили винятково чоловіки. Фото herald.ng |
Острів сприймається як втілення богині Тагорі-хіме, покровительки мореплавців.
Віддавна моряки пришвартовувалися на березі острова, щоб попросити милостивої долі у богині, йдеться на Japan.Info.
Так закріпилася традиція жорстких табу для відвідування острова жінками, яким, як і на палубі корабля, на острові – не раді.
[L]Через це Окіносіме – одна з найменш відвідуваних святилищ в Японії, яке зберегло давні археологічні пам'ятки.
За іншою версією, заборона на відвідування острова для жінок може бути пов'язана із синтоїстським віруванням, що менструальна кров жінки безчестить святині.
На острів і досі можуть потрапили винятково чоловіки – або священнослужителі, або паломники.
Всього поклонитися богині можуть не більше 200 людей раз на рік.
Острів для відвідування відкривають 27 травня, в день пам'яті моряків, загиблих в Цусімській битві під час Російсько-японської війни.
Крім острова Окіносіма, Перелік Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО поповнився ще 7 об'єктами, серед яких історичне місто Єзд (Іран), венеціанські оборонні споруди XVI-XVII століть (Хорватія / Італія / Монтенегро), Куято в Гренландії – давньоскандинавський сільськогосподарський ландшафт на кордоні льодовикового крою (Данія).
Окіносіме – одна з найменш відвідуваних святилищ в Японії. Фото theculturetrip.com |
До списку також увійшли Святе місце Тапутапуатеа на острові Раіатеа (Франція), печери і мистецтво Льодовикового періоду в Швабському Альбі (Німеччина), свинцеві, срібні і цинкові шахти в Тарновських Гурах (Польща) та Успенський собор і монастир острова-граду Свіяжськ (Росія).