Документальну стрічку "20 днів у Маріуполі" номіновано на Оскар

Анастасія Большакова — 23 січня, 16:19

Фільм "20 днів в Маріуполі" Мстислава Чернова, Євгена Малолєтки та Василіси Степаненко номінували на Оскар у категорії "Найкращий документальний фільм".

Читайте УП.Культура у Telegram

Про це повідомили на прямій трансляції Американської кіноакадемії.

У цій категорії стрічка змагатиметься з такими документальними фільмами:

  • Бобі Вайн: Народний Президент (Bobi Wine: The People’sPresident);
  • Вічна пам'ять (The Eternal Memory);
  • Чотири дочки (Four Daughters);
  • Вбити тигра (To Kill a Tiger).

Раніше фільм увійшов до кваліфікаційних списків претендентів на Оскар в номінаціях "Найкращий документальний фільм" і "Найкращий іноземний фільм".

"20 днів у Маріуполі" – документальна стрічка, створена на основі матеріалів, знятих воєнним кореспондентом, фотографом, відеографом Мстиславом Черновим в обложеному росіянями Маріуполі.

ВІДЕО ДНЯ

Стрічка складається з кадрів, які Чернов з командою фотокореспондентів Associated Press відправляли в світові ЗМІ, розповідаючи про події в Маріуполі: загибель дітей та дорослих, створення масових могил, знищений російською авіабомбою пологовий будинок та інші російські воєнні злочини.

У 2022 році на премію Американської кіноакадемії від України потрапила стрічка "Клондайк" режисерки Марини Ер Горбач. Фільм потрапив до лонгліста номінантів на "Оскар 2023", але далі не пройшов.

Ця драма оповідає історію родини, яка опинилася в епіцентрі авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines, який 17 липня 2014 року біля села Грабове Донецької області збивають з російської установки "Бук" проросійські сепаратисти. Ірка і Толік очікують на першу дитину і навіть після падіння уламків збитого "Боїнга" не хочуть евакуюватися.

"20 днів у Маріуполі" на міжнародних преміях

12 січня 2024 року Мстислава Чернова номінували на премію Американської гільдії режисерів DGA Awards 2024. Його відзначили за режисерську роботу документального фільму "20 днів у Маріуполі".

Раніше американські кінокритики вже відзначали стрічку в кінці 2023 року. Тоді документальний фільм включили до списку п'яти найкращих документальних стрічок року.

18 вересня 2023 року Український Оскарівський комітет обрав документальний фільм–свідчення "20 днів у Маріуполі" режисера Мстислава Чернова, щоб представляти Україну на 96–й премії Американської кіноакадемії "Оскар". У грудні кінострічку додали до кваліфікаційних списків фільмів, допущених до розгляду на нагороди 96–ї кінопремії "Оскар".

Стрічка також отримала низку номінацій та нагород світових кінофестивалів. Премія Cinema Eye Awards за досягнення в неігрових і документальних фільмах і серіалах номінувала "20 днів у Маріуполі" одразу в декілької категоріях: "Найкращий документальний фільм", "Найкращий монтаж", "Найкращий продакшн", "Найкращий дебют" та "Приз глядацьких симпатій".

Читайте також: Фільм "20 днів у Маріуполі" номіновано на премію BAFTA у двох категоріях

Реклама:

Головне сьогодні