В яких умовах мають проживати переселенці? Вимоги МОЗ
В умовах бойових дій та постійних атак військ РФ на цивільну інфраструктуру в Україні постійно зростає кількість вимушених переселенців.
У Міністерстві охорони здоров’я розробили мінімальні вимоги до місць для перебування людей, які тимчасово переїхали в інші регіони.
Щоб організувати приміщення, необхідно дотримуватись наступних вимог, основною з яких є доступ до води:
- душових має бути не менше ніж 1 на 50 осіб;
- умивальників – з одним краном на 5-7 осіб;
- доступ до питної води з розрахунком щоденно 20 літрів на 1 людину;
- вода для санітарно-гігієнічних потреб – 50 літрів на людину щодня.
Depositphotos |
Спальні місця мають бути на відстані не менше 1 метра, а відстань від зовнішньої стіни – не менше 0,8 метра.
Також для переселенців має бути доступна перша медична допомога та необхідні ліки. Людей, які прибувають, необхідно забезпечити первинним оглядом.
За потреби рекомендується організувати чергування медичного працівника. Якщо в одному приміщенні перебуває понад 100 людей, присутність медика є обов’язковою.
Для тих, у кого є симптоми інфекційних захворювань, потрібно виділити окреме приміщення і обов’язково надати медичну допомогу.
Якщо ж окремої кімнати немає, потрібно відділити частину приміщення, наприклад, ширмою, із мінімальною відстанню від інших людей в 1,5 – 2 метри.
У приміщенні необхідно проводити регулярне провітрювання не менше 3 разів на добу, та вологе прибирання мінімум раз на добу.
Дезінфекцію поверхонь, яких часто торкаються, слід робити 2 рази на день. Вологе прибирання із мийними засобами необхідно проводити щонайменше раз на тиждень.
Нагадаємо, до західних областей України, згідно з повідомленням Укрзалізниці, за час війни вже евакуювали близько 2 мільйонів людей, і ця кількість зростає щодня.
Частина з них відправляється за кордон, за даними ООН з України через війну виїхали майже 2,7 мільйона людей. Частина вимушених переселенців обирає залишатись в Україні, а чоловікам віком від 18 до 60 років перетинати кордон взагалі заборонено.
Вас також може зацікавити:
Хочете знайти прихисток в іншій країні? Інформація, яку варто знати перед виїздом за кордон
Як допомогти дитині пережити вимушений переїзд під час війни? 7 порад
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.