Українці купують більше снодійних і заспокійливих від початку війни – Ляшко

Олена Барсукова — 21 квітня 2023, 13:53

В Україні від початку повномасштабної війни зросла кількість продажів препаратів для психічного здоров'я, зокрема заспокійливих та снодійних.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в етері телемарафону "Єдині новини" 21 квітня.

"Ми бачимо зростання кількості продажів препаратів, які стосуються проблем з психічним здоров'ям. Люди часто купляють заспокійливі, снодійні – і це зростає з початку війни.

Ми бачимо місяць до місяця зростання продажів цих препаратів, і тут ми також звертаємось до всіх людей – не спішіть купувати ці препарати. Зазвичай треба проконсультуватися з сімейним лікарем в першу чергу, з психологом", – зазначив він.

Існує низка методик, які дозволять покращити психічне здоров'я без застосування ліків.

ВІДЕО ДНЯ

Однак медикаментозне лікування має застосовуватись виключно за рекомендацією лікаря-психотерапевта або психіатра, наголошує очільник МОЗ.

Зауважимо, що більшість ліків для психічного здоров'я продаються за рецептом. Раніше ми пояснювали, як дізнатися, чи потрібно брати рецепт на той чи інший препарат.

Читайте також: Накриває? Дієві заспокійливі, ефект плацебо та інші методи, як не з'їхати з глузду під час війни

Фото: djedzura/Depositphotos

Українці почали більше звертатись до психологів – але стигма навколо цієї теми все одно існує.

"Ми бачимо зростання, але ще не те, яке б задовольнило нас…У нас ще з радянських часів сформована стигма навколо звернення до психіатра, психолога. І це було в суспільстві. Людину, яка мала проблема з психічним здоров’ям, ізолювали", – сказав Ляшко.

Міністр наголошує, що звернення до фахівців із ментального здоров’я має стати нормальним явищем, особливо під час війни та звірств росіян.

"Звернутись до психолога, до сімейного лікаря з консультацією по психологічну підтримку – це є норма і це повинно бути в кожного. Якщо ми відчуваємо, що щось не так, як було у звичному житті – не соромтесь звернутись, не шукайте симптоми в інтернеті, не йдіть в аптеку шукати "щось від нервів", а просто проконсультуйтесь", – каже Ляшко.

Також міністр зауважив, що повномасштабне вторгнення принесло нові виклики для системи охорони здоров’я.

Зокрема, під час війни серед цивільних зросла кількість мінно-вибухових травм, травм унаслідок обвалів, травматичних ампутацій. При цьому значно збільшилась кількість ампутацій верхніх кінцівок.

Нагадаємо, в Україні є гаряча лінія психологічної допомоги для постраждалих від війни за номером 0 800 211 444.

Також працює анонімна гаряча лінія психологічної підтримки для чоловіків. Психологічну підтримку можна отримати і через Telegram-бот "Друг".

Раніше "УП. Життя" пояснювала, як правильно вибрати психотерапевта.

А якщо ви вже дійшли до кабінету фахівця із ментального здоров'я, дізнайтеся, як зрозуміти, чи не шкодить вам психотерапевт і коли треба його міняти.

Читайте також:

Реклама:

Головне сьогодні