Нова розробка вчених може допомогти людям повернути частину втрачених спогадів – дослідження

Альона Павлюк — 18 лютого, 12:48
Нова розробка вчених може допомогти людям повернути частину втрачених спогадів – дослідження
Вчені створили нейропротез для відновлення пам’яті
Carol Yepes/Getty Images

Американські вчені розробили нейропротез для покращення пригадування певних спогадів. Однак для реального його застосування потрібні подальші дослідження.

Про це повідомляє Science Alert із посиланням на дослідження, опубліковане у науковому журналі Frontiers in Computational Neuroscience.

Дослідження засноване на експерименті 2018 року, в якому тестувалися нейронні імплантати. З їхньою допомогою вчені "записували коди інформації" в гіпокамп – місце в мозку, в якому "зберігаються" спогади.

Ці "коди" розробили для імітації нейронної активності, яка виникає під час запам'ятовування інформації.

Тепер науковці з Університету Вейк Форест та Університету Південної Каліфорнії провели експеримент, в якому 14 дорослим, які хворіють на епілепсію, хірургічно встановлювали мозкові електроди. Так вони намагалися створити карту мозку та визначити епіцентри нападів.

РЕКЛАМА:

Далі вчені спостерігали за патернами, які виникають при запам’ятовуванні конкретних зображень – тварин, будівель, рослин, інструментів та траспортних засобів.

Коли науковці за виявленою схемою робили штучну стимуляцію мозку, учасники дослідження краще згадували побачені образи приблизно на 22%.

Однак результати збільшилися до майже 38%, коли дослідники стимулювали обидві півкулі мозку учасників з погіршеною пам'яттю.

"Наша мета – створити втручання, яке може відновити функцію пам'яті, втрачену через хворобу Альцгеймера, інсульт або черепно-мозкову травму. Ми виявили, що найбільш виражені зміни відбулися саме у людей з ослабленою пам'яттю", – пояснив співавтор дослідження Брент Редер.

Вчені стверджують, що їхня розробка має потенціал, однак для реального її застосування потрібні подальші дослідження й удосконалення.

Нагадаємо, вчені встановили, що мозок людини обробляє травматичні спогади як теперішні переживання.

Реклама:

Головне сьогодні