Українська вчена стала "Лідером науки" з молекулярної біології

— 16 січня 2017, 11:19

Ольга Броварець, українська дослідниця-біофізик, докторка фізико-математичних наук здобула нагороду "Лідер науки України 2016. Web of Science Award" у номінації "Вчений України. За надзвичайні досягнення. Молекулярна біологія".

Нагороду вчена отримала від американської компанії Clarivate Analytics (колишній підрозділ з наукової власності та науки "Thomson Reuters"), повідомляє "Громадське радіо".

Ольга Броварець здобула нагороду "Лідер науки України 2016. Web of Science Award" у номінації "Молекулярна біологія". Фото patrioty.org.ua

Організація взяла на себе функцію виокремити найвпливовіших українських вчених, наукові установи, освітні заклади, журнали, які працюють для української науки.

Дослідниця отримала нагороду в номінації за надзвичайні досягнення у галузі молекулярної біології. Роботи українських науковців входять до відсотка найцитованіших.

"За останні три роки нам вдалося досягти таких показників, що наші роботи доволі часто цитуються. Наука — інерційна галузь. Здавалося, виходить наша робота і все — всі накинулися і читають. Але так не відбувається. Потрібно постійно пропагувати, в наступних статтях показувати, що це цікаво і в якому ракурсі", – розповіла Ольга Броварець.

РЕКЛАМА:

[L]Українським науковцям вдалося встановити нові структурні перетворення, які будуть призводити до виникнення рідкісних форм, що у подальшому спричинюватимуть неправильне зв’язування, кодування інформації.

Дослідниця Броварець зауважила, що для того, щоб дослідження можна було застосовувати, має пройти тривалий шлях.

"Наші дослідження відкривають нові можливості для нанотехнологій. Є сучасні біокомп’ютери, в яких носієм інформації є ДНК, штучні структури на основі ДНК. Ця невисока точність їх не влаштовує, – додав доктор біологічних наук, професор Дмитро Говорун.

Ми знаємо, як модифікувати нуклеотидні основи, як складові ДНК, щоб підвищити точність передачі інформації. Можна, навпаки, вводячи такі нуклеотидні основи, зводити нанівець інфекцію – призводити до смерті ракової клітини".

Реклама:

Головне сьогодні