Скільки батьків в Україні перевіряють гаджети своїх дітей. Опитування
Лише один з чотирьох батьків моніторить гаджет дитини.
Про це розповів уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба на брифінгу "Як захистити дитину від сексуального насильства", повідомляє Укрінформ.
Він представив дослідження, яке проводилося спільно з Міжнародним союзом електрозв’язку.
30% дітей погоджувалися зустрітися з незнайомцями у реальному житті після спілкування в інтернеті. Фото: Wavebreakmedia/Depositphotos |
"58% батьків зазначають, що їхні діти активно користуються інтернетом, але лише 25% використовують сервіси моніторингу та фільтрації на пристроях дітей.
Тобто лише один із чотирьох батьків використовує якісь засоби, решта або свідомо їх не використовують, або взагалі не знають, що такі засоби існують, а 42% батьків не вміють цього робити", – розповів Кулеба.
23% батьків визнали, що їхні діти мали проблеми з користуванням інтернет-мережею, але 85% з них не знають, куди звернутися у разі виникнення таких проблем, додав уповноважений.
70% із них розраховують на захист батьків у разі виникнення такої проблеми, сказав Кулеба.
Також він зазначив, що 30% дітей погоджувалися зустрітися з незнайомцями у реальному житті після спілкування в інтернеті.
"Дослідження показало, що 30% дітей погоджувалися зустрітися з дорослою людиною, не тільки з дорослою, взагалі з людиною, яку ніколи в житті не бачили, офлайн після спілкування в інтернеті", – зазначив Кулеба.
70% дітей переконані, що знають інтернет краще, ніж батьки.
Загалом 35% використовують інтернет заради соціальних мереж, тобто кожна третя дитина доволі "серйозно сидить в Інтернеті", сказав Кулеба.
"Майже 80 % дітей перебувають в Інтернеті від години до шести годин, 30% – від трьох до шести годин", – додав він.
Для дослідження опитали понад 5 тисяч дітей і 5,5 тисяч батьків. Повні результати незабаром опублікують.
Цікаво, що у Франції гаджети в школах заборонили ще в 2018 році дітям до 15 років.
Вас також може зацікавити:
Безпека дитини, коли вона не з вами: ігри, тренінги, додатки
11 правил безпеки в інтернеті, яких батьки мають навчити дітей
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.