Вчені знайшли кажана, схожого на магістра Йоду

— 11 жовтня 2010, 12:57

Під час експедиції до віддалених гір Nakanai та Muller двом командам науковців вдалося виявити більше 200 досі невідомих видів тварин та рослин.

Серед них, окрім чудернацького кажана, є помаранчевий павук та жовто-плямиста жабка, пише The Daily Mail.

Науковці досліджували ліси, ізольовані у горах Nakanai, де розташовані системи печер і де протікають найбільші підземні річки світу. До віддалених районів учені діставалися літаком, гелікоптером, човном або й пішки.

Дивовижна жовто-плямиста жабка була знайдена дослідниками у високогір'ї Nakanai. Також вчені знайшли мишку, що має білий кінчик хвостика, і ще одну жабку, завбільшки лише 2 сантиметри, яка, на відміну від своїх родичів, "співом" кличе свою половинку вдень, а не вночі.

Гори Muller вразили науковців "видовищним розмаїттям" комах, павуків та жаб. Один зі знайдених вченими коників має незвично довгі, колючі задні ніжки, якими, за потреби, відбивається від нападників, інший - дивиться на світ рожевими очима.

Директор програми Conservation International Ліанне Алонсо підкреслив, що результати обох досліджень мають надзвичайно велике значення.

РЕКЛАМА:

Ці відкриття, на його думку, мають слугувати попередженням людям про те, скільки секретів та прихованих природних ресурсів Землі нам ще не відомі, й зберегти їх людство зможе лише за умови впорядкованого довгострокового керування.

Цікаві відкриття були зроблені науковцями й поблизу річки Меконг у Південно-Східній Азії. Зокрема, вчені знайшли "рибку-Дракулу" із вигнутими "вампірячими" іклами, яка, на щастя, не виростає більшою за 16,7 міліметрів.

Також вченими були знайдені гекон, що має ніби нафарбовані губи, беззуба змія та хижа рослина, що сягає 7 метрів у висоту.

Загалом у цій місцевості дослідникам вдалося виявити 145 нових видів. Розмаїття живих створінь на цій території настільки велике, що науковці кожного тижня в середньому натрапляли на три невідомі істоти.

"Щороку триватиме підрахунок нових видів, й разом з цим існує й відповідальність за збереження унікального біорозмаїття регіону", - зазначає представник WWF Greater Mekong Стюарт Чепмен.

Реклама:

Головне сьогодні