Науковці стурбовані, бо корали у світі стрімко втрачають фарби та помирають. Фото

— 1 червня 2016, 17:19

Фотографії руйнування коралів опублікувало видання The Guardian.

Їх було зроблено у травні фотографом Океанічної агенції США.

"Це рідкісний випадок — побачити, як корали знебарвлюються настільки видовищно. Це були здорові рифи, навіть під час інтенсивного знебарвлення коралів в інших зонах. Однак їхнє тіло стало прозорим і ми побачили скелети тварин, які побіліли — так далеко, як могли бачити наші очі. Це гарне, але дуже тривожне видовище, — розповів виданню Річард Веверс, засновник Океанічного агентства.

Мальдіви є низкою коралових атолів, створених із залишків коралів. Життя жителів островів залежить саме від рифів через розвиток туризму, рибальства. Також вони відіграють роль хвилерізів, які запобігають затопленню низинних островів.

Фото the Ocean Agency/The Guardian

Фотографії було зроблено під час спільного дослідницького проекту Google, університету Квінсленда та американського Національного океанічного і атмосферного агентства.

РЕКЛАМА:

Ми стежимо за цим, вже третім глобальним знебаврленням, з того часу, як воно розпочалося два роки тому. І коли ти гадаєш, що вже побачив найсумніше, що коли-небудь спостерігав, тут таки відбувається щось ще гірше, — розповів Веверс.

Фото the Ocean Agency/The Guardian

Смертельний для коралів процес розпочався у 2014 році в Тихому океані навколо Гаваїв, потім він продовжився у 2015 році. На початку 2016-го він розповсюдився на Великий бар'єрний риф, де "захворіли" вже 93% з трьох тисяч рифів.

Та сама доля чекала на корали біля західного берега Австралії в Індійському океані, тепер настав час Мальдів.

Нинішнє знебарвлення коралів вже триває довше за будь-яке інше, і схоже на те, що процес не припиниться до кінця року.

Фото the Ocean Agency/The Guardian

Тенденція розпочалася разом з кліматичним ефектом Ель Ніньйо, коли у Тихому океані з'являються занадто теплі течії. Вони ж нагрівають Землю загалом.

Науковці переконані, що ефект Ель Ніньйо пов'язаний зі зміною клімату, а той у свою чергу спричинений діяльністю людини, зокрема, шкідливими викидами в атмосферу.

Фото the Ocean Agency/The Guardian

Нині корали знаходяться на межі своїх термальних можливостей. Коли вони перебувають у теплій воді занадто довго, вони напружуються і виштовхують водорості, котрі забезпечують їм 90% живлення енергії.

Якщо вони перебувають у такому стані кілька тижнів, вони хворіють, голодують і, зрештою, помирають.

Раніше повідомлялося, що корали Великого бар'єрного рифу помирають швидше, ніж за усі попередні десятиріччя.

Реклама:

Головне сьогодні