Жоден не достойний. Комісія не змогла вибрати голову ОХМАТДИТу

— 21 березня 2017, 08:00

Місце головного лікаря найбільшої дитячої лікарні країни ОХМАТДИТу наразі залишиться порожнім.

Комісія заслухала презентації чотирьох фіналістів конкурсу на посаду головного лікаря і вирішила, що ніхто з них не достойний очолити лікарню.

Свої презентації подавали Дмитро Вернигора, Олег Залата, Тетяна Іванова та Раїса Мостовенко.

Їхні резюме в МОЗі надати відмовились, посилаючись на те, що це особисті дані.

На засіданні усі кандидати обіцяли впровадження електронного документообігу, закупівлі лише через Prozorro та матеріального заохочення колективу.

РЕКЛАМА:

Однак цього виявилось замало. За тиждень комісія збереться знову, щоб оголосити новий конкурс.

Після засідання "Українська правда.Життя" розпитала членів комісії, чому вони прийняли таке рішення.

У західних лікарнях батьки допомагають персоналу. Фото: ginasanders /Depositphotos

"Кожного з учасників ми питали, чи вважають вони лікарню дружньою до дитини і що там зміниться для дитини-пацієнта, – розповідає Ірина Литовченко, співзасновниця фонду "Таблеточки". Ніхто з кандидатів не думає про дітей, про їхній психологічний стан, побут, побут родини, яка разом з ними".

За словами Ірини, всі кандидати говорили про будівництво чи обладнання.

"Ці речі важливі, але не менш важливо, що оточуватиме дитину,каже членкиня комісії. – Чи будуть медсестри нормально спілкуватися? Чи будуть кричати на дитину, коли їй роблять укол чи нормально пояснюватимуть, що за процедура і чому вона потрібна".

Також жоден з конкурсантів не згадав про батьків, котрі приїжджають з дітьми.

"Коли питаєш про перші кроки: "Ну, треба закупити обладнання, поговорити з колективом". А де тут пацієнти? дивується Ірина. – Коли відкриють новий корпус, через лікарню проходитиме 30 тисяч дітей, зараз 15 тисяч. Деякі з них лежать по кілька місяців. А про їхній побут ніхто не думає".

Вона наводить приклад західних клінік, де батьки включаються в процес лікування. Роблять найпростіші речі: миють свою дитину, наприклад, чи міряють їй температуру. Там батьки помагають персоналу.

"Філософія наших лікарів: "Відійди отам за двері і нічого не чіпай, бо зіпсуєш". Вони не сприймають батьків як партнерів у процесі лікування. Це потрібно змінювати.

Коли ми побачимо такого кандидата, який буде орієнтований на клієнта – думаю, комісія на такому зупиниться", – додала Литовченко.

Комісія хоче бачити на посаді лікаря, який "горітиме" справою. Фото: Surabky/Depositphotos

Інша членкиня комісії Олександра Устінова, з Центру протидії корупції, теж вважає, що ні в кого з кандидатів не було стратегічного бачення розвитку лікарні.

"Вернигор і Залата – в них взагалі немає ніякого бачення. Залата пішов з попередньої посади, бо не зміг боротись з тендерним комітетом, а ОХМАТДИТ набагато більший. Як він вирішуватиме проблему в ОХМАТДИТі?

Мостовенко призначав Азаров. Ходять чутки, що її чоловік був юристом Азарова. У кандидатів були загальні фрази, жодна людина системно не підійшла до вирішення проблем", – каже Олександра.

І додає, що їй було дивно бачити кандидатами заступника керівника чи керівника підрозділу, які працювали в Охматдиті багато років і в своїх презентаціях писали: "Треба створити, треба купити…".

До деяких конкурсантів у членів комісії були питання щодо доброчесності.

"Є конфлікт інтересів, оскільки деякі кандидати отримували гроші від фармацевтичних компаній.

З опікунської ради нам казали, що люди на керівних посадах ОХМАТДИТу ходили і розповідали, що їх оберуть. А не обрали. І це свідчить про те, що конкурс – чесний і ми хочемо бачити людину, яка цим горить".

Охматдит має стати зразком реформи охорони здоров'я. Фото: Wavebreakmedia/Depositphotos

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підтримує членів комісії. На її думку, кандидати говорили про багато проблем, але пропонували поверхові рішення.

"Дуже важко, коли дитина йде з батьками до лікарні. Їх мають зустрічати і про них дбати. Там має бути гідність. Гідність у ставленні до дітей, до їхніх батьків".

Згадала пані Супрун і про корупційні схеми в ОХМАТДИТі. На її думку, їх дуже багато.

Однак в.о.міністра не побачила жодного конкурсанта, який би пропонував серйозні кроки, як корупцію побороти.

Вона хотіла б побачити кандидата, який має візію лікарні.

"Ми питали про філософію самої лікарні, а не про обладнання. Я б хотіла бачити людину, яка має ентузіазм, яка проситься створити щось нове.

[L]Бо ОХМАТДИТ – національна лікарня, де лікують дітей зі всієї країни.

В світі в таких лікарнях стіни розмальовані, дітей возять на екскурсії, їм дають висококваліфіковану допомогу в комфорті".

В.о. міністра хоче, щоб ОХМАТДИТ став зразком лікарні у реформі охорони здоров’я: з гідною зарплатою, співпрацею з батьківською радою та громадянським суспільством, щоб лікарня шукала інші потоки фінансування, бо "ніколи не буде достатньо державних коштів".

"Тому прошу, подавайтеся! Ви не мусите бути з Києва, можете бути з будь-якого міста, - додала в.о. міністра. - Ми шукаємо людину, яка хоче змінити цю лікарню. Тут ніхто не купуватиме посаду. Це прозоро, відкрито. Ми чекаємо вас".

"Українська правда.Життя"

Реклама:

Головне сьогодні