Там, де все починалося: у Києві презентують виставу на дитячому майданчику
Постановка досліджує тему дружби: що таке дружба, чи потрібні друзі та якими вони повинні бути.
З 20 по 26 вересня відбудуться прем'єрні покази вистави "S V O I", створеного київською командою театру поза театром uzahvati. "S V O I" — імерсивна театральна вистава, у якій глядачі беруть активну участь.
Вона занурює у художню історію за допомогою навушників: Голоси героїв розмірковують про дружбу, пропонують глядачі знайти свій погляд на тему, а природна, жива атмосфера місця дії — дитячого майданчика, підсилює та доповнює сюжет.
"S V O I" — легка та весела історія про дружбу, різність людей та їх ролей у дружбі. Це подорож у "з чого все починалось", у ті чисті дитячі відчуття, коли дружити — це захоплено грати на майданчику до темряви.
Вперше ми створили три сюжетні лінії — три герої, три характери, які дивляться на дружбу з різних сторін та проживають її по-своєму. Перед початком вистави глядач обере для себе звичну модель поведінки або приміряє роль, яку ніколи не дозволяв собі у житті", — коментує режисерка uzahvati Поліна Бараніченко.
"S V O I" триває 60 хвилин й говорить з глядачем дитячими голосами. Голоси-герої вистави — діти від 3 місяців до 13 років, з якими uzahvati працювали в рамках сценарію понад 2-х місяців, розмовляли про дружбу, слухали та записували, без репетицій і постановок.
"Ми обрали дитячий майданчик не просто так — це одне з перших місць, де маленька людина соціалізується та зустрічає друзів. Воно неймовірне та атмосферне, якщо дозволити собі бути там учасником, а не спостерігачем. Всі дорослі колись були дітьми, тільки не всі про це пам'ятають", — додає Поліна Бараніченко.
Виставу можна подивитися весь осінній період на дитячому майданчику Володимирська гірка в Києві.
Квитки: https://uzahvati.com.ua/ua/svoi
Довідка
Імерсивне мистецтво направлене на розвиток чуттєвого сприйняття людини, на розширення меж свідомості (від англ. Immersive — "створює ефект присутності, занурення").
Таким чином, імерсивний художній твір занурює людину в її почуття, де вона стає і учасником, і співавтором. Імерсивні технології використовуються у театрах, шоу, інсталяціях, кінотеатрах, картинах, IT та інших сферах.
uzahvati — київська команда, яка створює імерсивні проєкти поза театральних просторів.
Усі вистави у репертуарі — про людину, її долю та почуття, які вона переживає кожен день.
Перша постановка з'явилася у 2017 році й за роки роботи у портфелі команди вже 6 імерсивних театральних проєктів, як для груп глядачів, так і для одного.
Засновники — Олександр Орловський, Олександр Стужук та Поліна Бараніченко.