Через воєнні дії на сході 1 дитина щотижня помирає або отримує поранення – ЮНІСЕФ
Зона конфлікту на сході України є однією з найзабрудненіших у світі за кількістю мін та вибухових предметів.
Від січня до листопада цього року в середньому раз на тиждень відбувався один випадок смерті або поранення дитини, що були викликані конфліктом, передає ЮНІСЕФ.
Фото: ЮНІСЕФ |
Ці випадки фіксують уздовж лінії розмежування – 500-кілометрової смуги, що розділяє підконтрольні і непідконтрольні Уряду райони і бойові дії на якій є найінтенсивнішими.
Протипіхотні міни, нерозірвані боєприпаси та вибухонебезпечні залишки війни є причиною приблизно 2/3 випадків смерті або поранення дітей, зафіксованих за ці місяці.
Більшість смертей або поранень дітей ставалися тоді, коли діти піднімали з землі вибухові предмети, такі як ручні гранати або запали.
Фото: ЮНІСЕФ |
Багато поранених дітей отримують інвалідність на все життя.
"Я підняв цю штуку з землі і, напевне, щось натиснув, а тоді вона вибухнула. У мене було багато крові, і я побачив, як пальці звисають з долоні. Я був настільки нажаханий, що почав тремтіти. Я мало не втратив свідомість", – розповів 14-річний Олексій.
За інформацією Дитячого фонду ООН, це створює загрозу для 220 тисяч дітей, які живуть, граються і ходять до школи в районах, де залишається багато мін, нерозірваних боєприпасів та інших смертельних вибухонебезпечних залишків війни.
Фото: ЮНІСЕФ |
"Абсолютно неприпустимо, що місця, в яких менше чотирьох років тому діти могли безпечно гратися, нині вкриті смертельно небезпечними вибуховими предметами", – сказала Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс.
На її думку, усі сторони конфлікту мають негайно припинити використовувати озброєння, які роблять населені пункти небезпечними для життя та наражають дітей на постійні ризики травм та смертей.
[L]Міни та інші вибухові предмети також створюють ризики для життєво важливих об’єктів цивільної інфраструктури, таких як об’єкти водо-, електро- та газопостачання.
Цього місяця на території Донецької фільтрувальної станції, яка забезпечує постачання питної води для приблизно 350 тисяч людей, знайшли нерозірваний боєприпас.
Загалом у цьому році персонал станції викликав бригади з розмінування 13 разів.
Починаючи з 2015 року, ЮНІСЕФ та його партнери охопили понад 0,5 млн дітей на сході України навчальними заходами з мінної небезпеки.
ЮНІСЕФ підтримав надання психосоціальної допомоги 270 тисячам дітей, що постраждали від конфлікту.