Телескоп Вебба зробив вражаючі фото спіральної галактики у сузір'ї Діви

— 4 червня 2023, 09:00

У космічній агенції NASA показали NGC 5068 – спіральну галактику з перемичками, розташовану в сузір’ї Діви на відстані 17 мільйонів світлових років від Землі.

Фото галактики зробив телескоп Джеймса Вебба (James Webb). Мета астрономів – краще зрозуміти, як інші зірки та Сонце формувалися та розвивалися в галактиках, пишуть в агенції.

Ці спостереження цінні для вчених тому, що зореутворення лежить в основі багатьох галузей астрономії.

У космічному агентстві додали, що планетарні системи, які народжуються в космічному пилу, неможливо побачити за допомогою телескопів видимого світла, таких як Хаббл.

Фото: спіральна галактика з перемичками NGC 5068/ESA, Webb

Водночас Вебб "бачить" невидимі хвилі інфрачервоного світла, що пронизують густі хмари космічного пилу та газу, дозволяючи побачити навіть галактичні центри.

РЕКЛАМА:
Пилова структура спіральної галактики NGC 5068 та сяючі бульбашки газу, що містять новоутворені зоряні скупчення. Фото: ESA, Webb

Як зауважили у NASA, астрономи змогли зазирнути у гігантські хмари пилу в NGC 5068 та зафіксувати процеси утворення зірок.

Космічний телескоп Вебба запустили у грудні 2021 року. Телескоп є головною у світі обсерваторією космічної науки. Він допомагає розкривати таємниці Сонячної системи, "заглядає" в далекі світи інших зірок, а також досліджує таємничі структури та походження Всесвіту.

Інфрачервоне зображення галактики заповнене величезним скупченням старих зірок, які наповнюють ядро ​​NGC 5068. Фото: ESA, Webb

Нагадаємо, у NASA космічний телескоп Хаббл зафіксував медузоподібну галактику, яка розташована в сузір’ї Волосся Вероніки (скупчення Кома).

Читайте також: У NASA показали нові світлини Всесвіту, створені за допомогою кількох телескопів. ФОТО

Реклама:

Головне сьогодні