Ментальне здоров’я та аб’юз у дитячих книгах: художники зобразили приховані сенси відомих казок в ілюстраціях
До Всесвітнього дня художника контент-платформа Depositphotos з командою ілюстраторів Projector Institute представили проєкт "Приховані сенси у дитячих книгах" ("Hidden Messages in Children's Books").
Художники звернулися до світових бестселерів дитячої літератури й спробували переосмислити їх з позиції дорослої людини.
У фокусі опинилися питання ментального здоров’я, самореалізації й внутрішньої сили, а також здорових відносин у родині й суспільстві.
Художники відобразили ці теми в альтернативних ілюстраціях до всесвітньо відомих казок і доповнили їх своїми рефлексіями.
Ілюстрація: Анастасія Іванова, "Русалонька" |
"У цьому проєкті ми хотіли поговорити про те, що непокоїть творців не тільки з точки зору професійного розвитку, але й порушити загальнолюдські теми.
Дати художникам можливість у дорослому віці через творчість переосмислити ідеї книжок, які формували світогляд міленіалів – найактивнішого й найчисельнішого покоління у мережі", – каже креативна директорка Depositphotos Таті Тімошенко.
У проєкті зібрали 9 шедеврів дитячої світової літератури:
- "Гобіт";
- "Аліса в Дивокраї";
- "Пітер Пен у Кенсінгтонських садах";
- "Русалонька";
- "Маленький принц";
- "Щедре дерево";
- "Таємничий сад";
- "Пеппі Довгапанчоха";
- "Мері Поппінс".
Ілюстратори курсу Illustration for Designers Projector Institute могли вибрати одну з цих казок для ілюстрації.
Художники пропонували власну інтерпретацію твору, втілювали її графічно і додавали коментарі, у яких вони згадують дитинство й розмірковують про зв’язок з персонажами.
Наприклад, Ольга Аристова зобразила історію "Маленького принца" так:
Ілюстрація: Ольга Аристова, "Маленький принц" |
"У моїй ілюстрації надчуттєвий Маленький принц застиг у своєму польоті після укусу змії. Всередині нього живуть ті, кого він приручив.
Він заповнив своє серце іншими, й там стало затісно йому самому. Якби я зустріла Маленького принца, я б обійняла його і сказала: "Любов, що вимагає такої жертви, – це вдавана любов", – пояснила ілюстраторка.
Якщо ми перечитаємо наші улюблені дитячі книги, багато з них розкриються зовсім по-новому, пояснюють ініціатори проєкту.
Наприклад, художники робили висновки, що Маленький принц потрапив у пастку співзалежних стосунків, Пеппі Довгапанчоха стала сильною через самотність, і Русалонька була не жертвою нерозділеного кохання, а просто поплатилася за обман.
"За час роботи над цим проєктом я ще раз переконався, наскільки по-різному думають люди, як по-різному бачать одну й ту ж історію. Ці різні погляди неймовірно надихають", – поділився куратор курсу Євген Величев.
Вас також може зацікавити:
5 книг, які допоможуть вчителям та батькам краще зрозуміти дитину
10 дивовижних книжок для маленьких і великих чомусиків
12 ілюстрацій, які показують гріхи та проблеми сучасного світу
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.