Що варто знати про виховання? 5 книжок, які потрібно прочитати батькам
Батьки не можуть знати про виховання все. І не можуть бути ідеальними батьками.
Тому інколи потребують підтримки, яку можуть дати книги.
Ми зібрали добірку книг, які можуть бути корисними у вихованні.
Часто радість від батьківства затьмарює знервованість через неочікувані вибрики та погану поведінку дитини. І здається, черговий вибух на порожньому місці просто неможливо передбачити.
Проте Таніт Кері у книзі "Про що думає дитина?" доводить протилежне. Адже ріст і розвиток мозку відбувається за певними закономірностями, тож усі сценарії так чи інакше повторюються. А значить, з ними можна впоратися, чого і навчає ця книга.
![]() |
Сучасне життя без технологій годі й уявити. Тож до проблем батьківства додалася ще одна – як навчити маля поводитися з гаджетами та дотримуватися правил інтернет-безпеки.
І тут у нагоді стане книжка Анни Гресь "Діти та ґаджети. Секрети розумного спілкування".
У кожного віку свої особливості, тож і підхід має бути різним. Авторка врахувала усі процеси та зміни дитячої психіки і на прикладах пояснює, чому виникають конфлікти на цьому тлі та як діяти у кризові моменти.
![]() |
До дещо неочікуваних висновків прийшли Ешлі Меррімен та По Бронсон у книзі "Батьки в шоці: новий погляд на виховання".
Виявляється, занадто ранній початок навчального процесу сприяє підвищенню тривожності та ризику появи нервових розладів у старшому віці. Крім того, згідно з дослідженнями, корисність навчальних відеоматеріалів теж дуже переоцінена.
Книга дає чимало поживи для роздумів, пропонуючи подивитися на батьківство під іншим кутом. Автори По Бронсон і Ешлі Меррімен пишуть про те, як стереотипні принципи виховання насправді не дають очікуваного ефекту.
У книжці По і Ешлі спираються на дослідження і відповідають на типові і поширені питання, з якими стикається більшість батьків. Наприклад, чи потрібно розмовляти з немовлям та що робити, якщо сварка почалась у присутності дитини.
![]() |
Авторка книги "Це ж дитина" Віка Дмітрієва впевнена, що майбутнім батькам потрібна більша підготовка та підтримка, аніж самі передпологові курси.
Тобто подарувати дитині життя – лише перший крок на шляху до гармонійного батьківства. А що ж далі? Як виховати особистість, не втративши себе та свої стосунки?
Тільки дієві поради та якісна інформація очікують вас на сторінках цієї книжки.
![]() |
Аби безтурботно зростати та пізнавати цей світ, дитині потрібні поруч сильні впевнені дорослі. Та дуже складно не загубитися у купі повчань від родичів, знайомих, випадкових коментаторів. Як це зробити розповідає Людмила Петрановська у виданні "Таємна опора".
Її підхід ґрунтується на науковій теорії прив'язаності, що дає можливість багатогранно поглянути на виховання та обрати найкращий для себе варіант. І що найважливіше – зберегти теплі родинні стосунки.
![]() |
Добірка підготована за сприяння видавництва "Фабула"
Вас також може зацікавити:
Як виховати доброго і лагідного сина – поради психологів
20 чесних коміксів: мама ілюструє, що таке виховання дітей
6 простих цитат, які змусять вас замислитися над методами виховання дітей
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.