"Спроба покращити імідж": Комісію ООН з прав жінок очолила Саудівська Аравія

Альона Павлюк — 28 березня, 16:35
Спроба покращити імідж: Комісію ООН з прав жінок очолила Саудівська Аравія
68-ма сесія Комісії зі становища жінок у штаб-квартирі ООН
UNWomen.org

Комісію ООН зі становища жінок очолила Саудівська Аравія. Вона має сприяти гендерній рівності та розширенню прав і можливостей жінок у всьому світі.

Водночас правозахисники засудили це рішення і вказали на жахливу ситуацію з правами жінок у цій країні, повідомляє The Guardian.

Головою Комісії щодо становища жінок став посол Саудівської Аравії в ООН Абдулазіз Алвасіл. Його обрали шляхом "акламації" – без підрахунку голосів, оскільки не було жодного кандидата-суперника.

Кандидатуру Алвасіла підтримали країни Азійсько-Тихоокеанського регіону, які входять до складу Комісії. Її голова, який залишає посаду, посол Філіппін в ООН Антоніо Мануель Лагдамео, запитав 45 членів комісії про заперечення – в залі була тиша.

Зазвичай обрана країна головує протягом двох років, але на Філіппіни чинився тиск з боку інших членів Азійської групи. Вони вимагали розділили термін перебування на посаді. Очікувалося, що її обійме Бангладеш, однак втрутилася Саудівська Аравія.

РЕКЛАМА:

Як зазначає The Guardian, цей вчинок "розглядається як спроба покращити імідж королівства".

Правозахисні групи звернули увагу на іронію, що Комісію очолила країна, в якій розрив між правами чоловіків і жінок надзвичайно великий навіть на папері.

"Саудівська Аравія зараз стоїть біля керма, але сама вона має жахливу репутацію у сфері прав жінок, і вона далека від мандату комісії", – наголосила голова нью-йоркського офісу Amnesty International Шерін Тадрос.

За словами директора ООН у Human Rights Watch Луї Шарбонно, обрання Саудівської Аравії головою Комісії ООН зі становища жінок демонструє зневагу до прав жінок в усьому світі.

"Країна, яка ув'язнює жінок лише за те, що вони відстоюють свої права, не має права бути обличчям головного форуму ООН з питань прав жінок та гендерної рівності.

Влада Саудівської Аравії повинна продемонструвати, що ця честь не є абсолютно незаслуженою, і негайно звільнити всіх затриманих захисників прав жінок, покласти край чоловічій опіці й забезпечити жінкам повне право на рівність з чоловіками", – наголосив він.

Зазначається, що у 2022 році в Саудівській Аравії прийняли закон "особистий статус", який місцеві чиновники називають "прогресом" у сфері прав жінок. Водночас він передбачає, що жінка повинна отримувати дозвіл чоловіка-опікуна на вступ до шлюбу, дружина повинна підкорятися чоловікові, а його фінансова підтримка залежить від "слухняності" жінки.

За словами Шарбонно, HRW намагалася лобіювати інтереси інших країн, які є членами Комісії, однак безрезультатно.

Нагадаємо, у 2018 році в Саудівській Аравії вперше дозволили жінкам обіймати посаду слідчої.

Реклама:

Головне сьогодні