Від самотності люди рано помирають на 50% частіше – соціологи

— 11 серпня 2017, 11:51

Американські дослідники наголошують, що люди, які регулярно почуваються самотніми, на 50% частіше помирають у ранньому віці, ніж ті, хто має постійні соціальні зв'язки.

Американські дослідники наголошують, що люди, які регулярно почуваються самотніми, на 50% частіше помирають у ранньому віці, ніж ті, хто має постійні соціальні зв'язки. Фото kantver/Depositphotos

Більше того, вони переконують, що жителі розвинених країн страждають від ізоляції та "епідемії самотності". Розробку науковців із США цитує видання Quartz.

Наприклад, йдеться про те, що третина американців почувається самотніми, 18% британців думають, що вони постійно або часто лишаються сам-на-сам.

[L]У підсумку виявляється, що відчуття самотності, подібно до фізичного стану ожиріння, може викликати передчасну смерть.

Професорка психології Бірмінгемського університету в Юті Джуліанна Хольт-Лунстад, яка керувала метадослідженням колег, представила 2 основні його напрямки.

РЕКЛАМА:

Перший залучив 148 наукових аналізів із 300 тисячами учасників. Його підсумки показали, що активні соціальні зв'язки пов'язані зі зменшенням ризику ранньої смерті на 50%.

Другий напрям зібрав 70 досліджень, у яких взяли участь 3,4 мільйона людей з Європи, Азії та Австралії.

Головний його висновок у тому, що загальний добробут розвинених країн призводить до зменшення народжуваності, старіння націй, часто погіршує умови підтримки громадського здоров'я.

Крім того, науковці взялися стверджувати про наявність "епідемії самотності".

За словами Хольт-Лунстад, така епідемія прив'язана саме до проживання людей у заможних країнах, де нижча кількість шлюбів протягом року, менше дітей у родині, частіші розлучення, а також більша кількість людей, які обирають самотнє життя.

Реклама:

Головне сьогодні