Сильніше за морфін і без звикання: вчені винайшли нове знеболювальне
Американські вчені винайшли експериментальну сполуку хімічних речовин, що знеболює ефективніше за морфін і не викликає звикання.
Фото KostyaKlimenko / Depositphotos |
Сполуку назвали АТ-121, повідомляє The Guardian.
До сьогодні одними з найбільш ефективних методів лікування сильного болю є опіоїди. Вони пов'язані з групою рецепторів у мозку і блокують біль та викликають відчуття задоволення одночасно. Звідси виникає залежність.
Нова сполука AT121 зв'язує ті ж рецептори, що й звичайні препарати. Однак новий лікарський засіб додатково націлений і на іншу групу рецепторів, які задіяні у інстинктивній та емоційній поведінці.
Саме тому АТ121 здатен одночасно полегшити біль та заблокувати відчуття задоволення.
Сполука вже пройшла випробування на щурах та мавпах.
Мавпам вводили дозу AT121 в 100 разів меншу за звичайну дозу морфіну. Однак нова сполука забезпечувала таку ж дію, як і опіоїд. При цьому, коли тваринам дали доступ до препарату, вони його не шукали.
Крім того, препарат не має побічних ефектів, які мають опіоїди, зокрема, свербежу або проблем з диханням, що виникають у результаті вживання таких наркотичних речовин, як морфін.
Наразі команда науковців проводить остаточні випробування. Далі вчені перейдуть до клінічних випробувань і проведуть тестування на людях.