Навіщо досліджувати від COVID-19 ліки з недоведеною ефективністю? Степанов так і не пояснив
В Україні як потенційні ліки проти COVID-19 проходять клінічні випробування 4 препарати: "Амізон", "Аміксин", "Корвітин" і "Біовен".
Протягом пресбрифінгу на запитання, чи доцільно досліджувати певні препарати, які не мають на думку фахівців доведеної ефективності в принципі, міністр охорони здоров'я Максим Степанов уникнув чіткої відповіді.
"Дивне запитання. По-перше, я не розумію, про які лікарські засоби йдеться.
Можу здогадатись, що маються на увазі ті клінічні випробування, які зареєстровані в Україні з українськими лікарськими засобами, які виготовляють українські компанії.
На сьогодні – це 4 лікарські засоби, по яким йдуть клінічні випробування.
Ці лікарські засоби, вони використовуються в Україні для інших захворювань і в тому числі вони можуть бути корисними при лікуванні COVID-19.
Саме з цією метою були зареєстровані клінічні випробування, які на сьогодні тривають", – сказав він.
Міністр також додав, що їхню ефективність покажуть клінічні випробування, коли вони завершаться.
"Ще раз хочу наголосити, що клінічні випробування – це тривалий, скрупульозний та відповідальний процес, який чітко регламентований законодавством.
І вже після цього ми можемо говорити про ефективність, або неефективність при лікуванні COVID-19.
На сьогодні немає жодного лікарського засобу у світі, у якого в інструкції було б записано: покази – лікування COVID-19.
Вся терапія, яка сьогодні відбувається – вона симптоматична", – говорить Степанов.
Проте чіткої відповіді щодо того, чи є деякі з перерахованих препаратів в принципі достатньо досліджені, міністр не надав.
Вас також може зацікавити:
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.