Покажіть це дітям і гляньте самі: три мультики про кібербулінг
Говорити про серйозні речі з дітьми можна граючись. А ще переглядаючи разом мультфільми.
Про це точно знають організатори міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Наприкінці 2019 року, в рамках всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу, вони презентували 3 анімаційних ролика для дітей та батьків про кібербулінг.
Це документальні мультфільми, засновані на реальних історіях дітей, які змогли захиститися від онлайн-цькувань.
Історії для мультиків збирали на конкурсі, а режисерів, які створили ролики, обирало незалежне журі.
Режисер Денис Сполітак з документальною анімацією працював вперше. Каже, що коли отримав історію, то очікував на стандартну про булінг у школі, але все виявилося складніше, хоча й цікавіше.
Для режисерки, художниці-аніматорки Діани Денис тема кібербулінгу дуже близька, бо їй лише 20 років, вона сама ще зовсім недавно була підлітком і спостерігала випадки цькувань в онлайні.
Своїм роликом "Mr. Nox" Діана закликає не ігнорувати погрози в онлайні.
Художниця-аніматорка Тереза Яковина та режисер Юрій Юдін вмістили в ролик три історії про кібербулінг свого головного героя й автора, 16-річного Дмитра Федоренка.
Дмитро написав для мультфільму реп і начитав його.
Перші українські антикібербулінгові мультфільми радять показувати у школах з навчальною метою. Для цього до них створено сценарій обговорення.
Ролики зі сценарієм для обговорення буде зручно використовувати вчителям/лькам, соціальним працівникам/цям, психологам/иням, шкільним офіцер(к)ам поліції, інспектор(к)ам юве-нальної превенції, батькам школярів та всім, хто хоче захистити дітей від кібербулінгу.
"Мета цих роликів показати дітям, що вихід є.
Якщо ти опинився/лася в ситуації кібербулінгу, ніколи не треба соромитися звернутися по допомогу до дорослих, тому що ситуація може стати небезпечною. І ці історії яскраво це ілюструють", – пояснила Ксенія Шиманська, директорка правозахисного департаменту Docudays UA.
Також буде корисно:
Інтернет, який шкодить дитині. На що звернути увагу батькам
Кіберхондрія та кіберхордінг: якими розладами загрожує нам інтернет?
11 правил безпеки в інтернеті, яких батьки мають навчити дітей
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.