У вирі матерії та енергії: "Хаббл" зазнімкував галактику за 49 млн світлових років від Землі

Альона Павлюк — 1 липня, 17:03
У вирі матерії та енергії: Хаббл зазнімкував галактику за 49 млн світлових років від Землі
Телескоп "Хаббл" зазнімкував далеку галактику у вирі матерії та енергії
Paopano/Getty Images

Космічний телескоп "Хаббл" зазнімкував спіральну галактику, яка розташована за 49 мільйонів світлових років від Землі.

Зробити зображення вдалося завдяки вивченню руху матерії та енергії в сусідніх галактиках, повідомили у Європейському космічному агентстві.

NGC 4951 – спіральна галактика у сузір’ї Діви. Вона належить до сейфертівських галактик, які мають дуже яскраве й активне ядро.

Галактики безперервно проходять цикл зореутворення. Газ утворює молекулярні хмари, які стискаються, створюючи нові зірки. Потім за допомогою потужного випромінювання або зоряного вітру вони розсіюють хмари, з яких утворилися. Газ, що залишився, утворює нові хмари в іншому місці.

Спіральна галактика NGC 4951 у вирі матерії та енергії
Спіральна галактика NGC 4951
ESA/Hubble
РЕКЛАМА:

Цей цикл руху матерії та енергії визначає, як швидко галактика утворює зорі та витрачає свої запаси газу. Тобто, як вона еволюціонує протягом життя.

Розуміння цієї еволюції залежить від туманностей, зірок і зоряних скупчень у галактиці: коли вони утворилися і як поводилися в минулому.

Зображення NGC 4951 демонструє, наскільки енергійною є ця галактика. Також на ньому можна побачити галактичну активність – рух матерії та енергії. Це сяйні рожеві зореутворювальні ділянки, молоді блакитні зорі та густий темний пил навколо яскравого ядра.

Нагадаємо, астрономи виявили найвіддаленіші, а отже найстаріші зоряні скупчення з нині відомих. Вони існували ще у перші пів мільярда років після Великого вибуху.

Реклама:

Головне сьогодні