Крижаний щит у західній Антарктиці продовжить танути, а зменшення викидів вже не допоможе – дослідження
Західно-Антарктичний льодовиковий щит продовжить танути незалежно від того, наскільки світ скоротить викиди, які викликають нагрівання планети.
Про це йдеться у дослідженні Британської антарктичної служби, повідомляє Reuters.
Вчені прогнозують подальше підвищення рівня моря в найближчі десятиліття. Дослідження, опубліковане в журналі Nature Climate Change, виявило, що незалежно від ступеня потепління в цьому столітті, танення льодовикового щита Західної Антарктики прискориться. Причиною цього є те, що тепліша вода в морі Амундсена розмиє шельфові льоди, що межують з океаном.
Шельфові льодовики підтримують лід, діючи як пробка в пляшці, яка зупиняє їхнє стікання в океан.
Фото: GettyImages |
Навіть за найкращого сценарію потепління на 1,5 ℃ порівняно з доіндустріальним рівнем, вчені прогнозують, що лід у цьому столітті буде танути втричі швидше, ніж у минулому.
"Зменшення викидів може допомогти запобігти найгіршому сценарію танення, але це буде мати незначний вплив. Схоже, ми втратили контроль", – сказала провідна авторка дослідження Кейтлін Нотен.
Обвал Західно-Антарктичного льодовикового щита є одним із дев’яти глобальних кліматичних "переломних точок", які вчені визначили в 2009 році.
Перехід цих екологічних червоних ліній буде катастрофічним для життя на Землі.
Міжнародна група вчених заявила, що у 2022 році ми, ймовірно, вже подолали точку неповернення принаймні для Західно-Антарктичного крижаного щита.
Якщо крижаний покрив повністю розтане, середній глобальний рівень моря підніметься більше ніж на метр.
Нагадаємо, в Антарктиді внаслідок глобального потепління загинули тисячі пташенят імператорських пінгвінів.
Читайте також: У Великій Британії вчені пропонують годувати корів нарцисами, аби уповільнити глобальне потепління