Україна повернула з окупації двох підлітків: там вони зазнавали постійного тиску та насильства

Україна повернула з тимчасово окупованих Росією територій двох підлітків. 18-річного хлопця загарбники погрожували мобілізувати до лав своєї армії, а 17-річну дівчину силоміць вивезли до РФ.
Про це повідомили в ініціативі Bring Kids Back UA.
Рідне місто 17-річної Оксани росіяни окупували в 2014 році. Тоді її разом із мамою примусово вивезли до Росії. Там дівчинку постійно принижували через українське походження: в школі її не лише цькували, а й неодноразово били.
"Попри щоденний тиск і насильство, Оксана не втратила бажання повернутися до України. Вона кілька разів намагалася самостійно дістатися додому, а під час останньої спроби провела в дорозі чотири доби без їжі.
Після цього Оксана звернулася по допомогу до команди Української мережі за права дитини, яка допомогла розробити безпечний маршрут та оформити всі необхідні документи", – йдеться у повідомленні.
Сьогодні дівчина вже в Україні та планує вступати до вищого навчального закладу.
Ще один підліток, якого вдалося повернути в Україну, – 18-річний Андрій.
"Постійний моральний тиск супроводжувався реальною загрозою мобілізації до армії РФ. Російські військові стежили за будинком хлопця та переслідували його.
Те, що одного дня його можуть змусити воювати проти власної батьківщини, стало найбільшим страхом і мотивацією виїхати", – пояснюють правозахисники.
Андрій кілька разів намагався самостійно врятуватись, але безуспішно. Його сестрі раніше вдалося вибратися з окупації, і саме вона порадила братові звернутися до Української мережі за права дитини.
"Цього разу спроба була успішною: команда наших партнерів склала безпечний маршрут і допомогла хлопцю перетнути кордон. Зараз Андрій у безпеці на підконтрольній Україні території, поруч із сестрою", – йдеться у повідомленні.
За приблизними підрахунками правозахисників, наразі на окупованих Росією територіях перебуває близько 1,5 мільйона українських дітей.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про історію чотирирічної дівчинки, яку вдалося вивезти з окупованих територій. За три роки дівчинка вперше зустрілась із батьком.