У китайському Гуанчжоу досі літо: температура повітря не опускається до "осіннього" рівня
Незважаючи на те, що на календарі середина листопада, в одному з найбільших міст Китаю все ще офіційно літо – температура повітря там досі не впала нижче порогу, який вважається необхідним для відзначення зміни сезону.
Цього тижня Гуанчжоу побило 30-літній тепловий рекорд – станом на 13 листопада в місті було 235 "літніх днів", пише The Guardian з посиланням на дані місцевої метеорологічної служби.
Гуанчжоу – місто з жарким і вологим кліматом у провінції Гуандун на півдні Китаю, населення якого складає майже 19 мільйонів осіб. Середня температура в місті наразі становить 24,9°C – це на 1,2°C вище за історичні середні показники.
При визначенні сезонів метеорологічна служба Гуандуну орієнтується на температуру, а не календарну дату. Осінь тут починається тоді, коли середня п'ятиденна температура повітря опускається нижче 22 градусів.
Зазвичай осінь тут починається приблизно 9 листопада, але, за прогнозами, температура повітря у Гуанчжоу залишатиметься на літньому рівні ще принаймні до 18 листопада. Літо цього року у місті почалося ще 23 березня.
За словами старшого інженера Кліматичного та сільськогосподарського метеорологічного центру Гуанчжоу Ая Хуея, причиною тривалого літа є те, що Азійський антициклон (область високого тиску, яка розташована над центральною частиною Азії протягом майже усього зимового періоду – ред.), був надзвичайно слабким цього року. А тому через Гуанчжоу дув менш холодний вітер.
У квітні Гуанчжоу постраждав від торнадо – загинуло п'ятеро людей, а десятки отримали поранення. У провінції також сталася сильна повінь.
Екстремальні погодні явища стали більш поширеними в Китаї в останні роки: посухи, повені та спека створюють навантаження на інфраструктуру, особливо на електромережі.
Аналіз показав, що кліматичні зміни, спричинені людиною, посилюють екстремальні погодні умови в усьому світі, спричиняючи смертельні лиха – від спеки до повеней і лісових пожеж. Принаймні десяток найсерйозніших подій останнього десятиліття були б майже неможливими без антропогенного глобального нагрівання.
У 2022 році тривала хвиля спеки підштовхнула споживання електроенергії до рекордних рівнів у містах Китаю, зокрема Гуанчжоу, оскільки люди та підприємства максимально навантажували кондиціонери, щоб зберегти прохолоду. Це призвело до серйозних відключень електроенергії.
Раніше ми писали, що на горі Фудзі вперше за 130 років наприкінці жовтня немає снігу – це новий антирекорд.