2 міліметри захисту: імплант може захистити від ВІЛ. Нова розробка вчених
Найкраще лікування – це профілактика.
Розробки у галузі профілактики ВІЛ тепер не обмежуються презервативами.
Зараз вже доступні препарати доконтактної профілактики ВІЛ.
Ці препарати прописують людям, які мають високі ризики інфікування, наприклад, працівникам секс-індустрії.
Тепер науковці тестують імплант, який зможе захищати від вірусу тих, кому за певних причин важко приймати пігулки, пише Medscape.
На фото: імплант-контрацептив поряд з монеткою. За тим саме принципом розробили й імплант для профілактики ВІЛ. Фото: The New York Times |
Дослідження тривали всього 12 тижнів та проводились на 16 добровольцях. Але науковці задоволені результатом.
"Вперше ми продемонстрували імплант тривалої дії, який може виділяти ліки протягом року", – розповідає головний дослідник фармацевтичної компанії Merck Рандольф Мет'юс.
Імплант виділяє препарат іслатравір (МК-8591).
Він має вигляд маленької пластикової трубки розміром 2мм на 4 см.
Його вводять підшкірно у внутрішню частину плеча.
Дослідник Каліфорнійського університету доктор Роберт М. Грант, чиє дослідження у 2010 році довело, що щоденний приймання профілактичних препаратів суттєво знижує ризики зараження ВІЛ, вважає, що використання імплантів – це прорив у профілактиці ВІЛ.
"Пристрій – ідеальний з багатьох точок зору. Його можна прибрати, якщо виникнуть побічні ефекти", – додає він.
Чому створення імпланту важливе
Багато людей з високими ризиками інфікування ВІЛ потребують нових методів профілактики, які легко використовувати та легко сховати.
За даними UNAIDS, понад 6000 молодих жінок віком до 24 років інфікуються вірусом щотижня. І 80% інфікованих тінейджерів у Африці – це дівчатка, які часто бувають жертвами зґвалтування.
"Якщо – і я підкреслюю – якщо, результати будуть обнадійливими у масштабніших дослідженнях, то цей імплант повністю змінить правила гри", – каже директор Національного інституту алергій та інфекційних хвороб та головний експерт з питань СНІДу доктор Ентоні С.Фауци.
Вас також може зацікавити:
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.