Як зробити інгаляцію дитині, коли немає світла? Поради МОЗ
Після масованої ракетної атаки РФ, коли столиця переживала блекаут, у мережі з'явилося фото маленької дівчинки, яку привезли на АЗС у Києві, аби вона могла скористатися життєво необхідним інгалятором.
Такі історії – непоодинокі, тому Міністерство охорони здоров'я надало декілька порад щодо того, як діяти, якщо лікар призначив дитині інгаляції, а електрики вдома немає.
Зокрема, у відомстві закликають дорослих розглянути можливість придбати небулайзер (пристрій для інгаляцій) на батарейках, а також запас батарейок або акумуляторів до нього.
Також можна використовувати допоміжний пристрій для інгаляцій, який не потребує електроенергії. Утім, пам'ятайте: перед тим, як купувати спейсер, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем щодо застосування приладу та отримайте чіткі рекомендації стосовно дозування ліків.
Фото: AndrewLozovyi/Depositphotos |
Про всяк випадок обговоріть та визначте з лікуючим лікарем план дій на випадок, якщо у вас не буде доступу до небулайзера та спейсера, а дитина почуватиметься погано.
Читайте також: Лікарні – на генераторах, а швидкі – біля супермаркетів: як працює медицина у регіонах при відключенні світла
Подбайте про перехідник з розетки на usb, а також з прикурювача машини на usb. За його наявності ви зможете принаймні на короткий час увімкнути небулайзер за допомогою павербенку або зробити інгаляцію в авто.
На випадок, якщо у вас розрядиться телефон або мобільний зв'язок буде поганим, перепишіть на листок найближчі "Пункти незламності", щоб знати, де поруч можна зробити інгаляцію в разі відключення світла у вас вдома.
Перелік таких пунктів можна знайти за посиланням, а дізнатися, як вони працюють і чим можуть зарадити в умовах відсутності електроенергії, можна у матеріалі:
Зігрітися та зарядити телефон: що таке пункти незламності та як вони працюють