Повна вакцинація проти COVID-19 знижує ризик довготривалих симптомів. Дослідження
Люди, які повністю вакцинувалися від COVID-19, з меншою імовірністю матимуть симптоми "довготривалого ковіду" (Long COVID).
Про це повідомляє BBC з посиланням на дослідження у журналі The Lancet Infectious Diseases.
Повна вакцинація від COVID-19 зменшує ризик не лише зараження, а й розвитку інфекції, що переходить у довготривалий ковід, йдеться у дослідженні.
Учені дійшли до висновку, що у частини людей, яка хворіє на COVID-19 після повного щеплення, шанси на розвиток симптомів тривалістю понад чотири тижні знижуються на 50%.
Дослідження проводилося під керівництвом Королівського коледжу в Лондоні.
Фото: AllaSerebrina/Depositphotos |
Науковці проаналізували дані з британського додатку Zoe Covid Study, що відстежує інформацію про симптоми, про які повідомляли люди, а також вакцини та тести.
У період з грудня 2020 року по липень 2021 було відстежено стан здоров’я понад 1,2 мільйонів дорослих, які отримали одну дозу вакцини, і понад 900 тисяч, які отримали дві дози.
Лише 0,2% повністю вакцинованих людей підтвердили, що заразилися коронавірусною хворобою після вакцинації (2370 випадків).
5% (592) повністю вакцинованих людей , які згодом інфікувалися та надавали дані більше місяця, мали Long COVID (хворіли 28 днів з моменту позитивного тесту).
У невакцинованій групі цей показник становив близько 11%.
Науковці також зазначили, що повністю вакциновані особи з COVID-19, особливо віком від 60 років, частіше повідомляли про безсимптомну хворобу, ніж невакциновані особи.
Дослідники також виявили, що деякі люди перебувають у зоні ризику зараження так званими проривними інфекціями (COVID-19 після вакцини), ніж інші.
Йдеться про людей зі слабким здоров'ям, літніх людей, людей з ожирінням та мешканців малозабезпечених районів.
Крім того, це стосується людей, які отримали лише одну дозу вакцини.
Дослідники стверджують, що люди з груп підвищеного ризику мають бути забезпечені бустерною вакциною.
Нагадаємо, повна вакцинація зменшує ризик заразитися коронавірусом утричі.
Вас також може зацікавити:
Учені встановили період, коли хворі з COVID-19 найімовірніше можуть заразити інших
Україна отримає від США інноваційні ліки проти COVID-19 – Ляшко
Вчені з'ясували, що може знищувати імунну систему при COVID-19 і призводити до смерті. Дослідження
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.